Ana sayfa Akıllı Telefon Asus Zenfone 2 Ne Zaman Çıkıyor?

Asus Zenfone 2 Ne Zaman Çıkıyor?

PAYLAŞ

Akıllı telefonlar ile ismi pek anılmayan bir firma olan Asus, son lansmanlarında akıllı telefonları ile öne çıkmaya başlamıştı hatırlarsanız. Asus Türkiye ayrıyetten bir lansman düzenleyerek Türkiye’de satılacak olan Zenfone 2 modellerinin detaylarını ve satış fiyatlarını geçtiğimiz gün duyurdu. Öncelikle en düşük model olan Asus Zenfone 2’nin teknik detaylarına değinelim.

Asus Zenfone 2 ZE500CL modeli üç model arasında en düşük teknik özelliklere sahip olan akıllı. 2 GB Ram, 1.6 GHz saat hızında Intel Atom işlemci, 2,500 mAh batarya, 8 MP arka, 2 MP ön kamera gibi özelliklere sahip. Android 5.0 ile hayat bulacak olan giriş segment akıllının Türkiye fiyatı 1.100 lira.

Asus Zenfone 2 ZE550ML modeli üç model arasında orta segment özelliklere sahip olan akıllı. 2 GB Ram barındıran akıllı telefonda 1.8 Ghz saat hızında Intel Atom işlemci, 3,000 mAh batarya, 5 MP ön, 13 MP arka kamera ve 5.5 inç genişliğinde HD çözünürlüğe sahip ekran bulunuyor. Android 5.0 ile gelecek olan akıllının Türkiye fiyatı 1.300 lira.

Son olarak Asus’un amirali olarak tanımlanan Asus Zenfone 2 ZE551ML’ye gelelim. Farklı iki seçeneğe sahip olan telefonda 2 GB / 4 GB Ram bulunuyor. Intel Atom 1.8 GHz / 2.3 GHz işlemciye sahip. 5.5 inç full HD çözünürlüğe sahip ekran barındıran amiralde 13 MP arka, 5 MP ön kamera bulunuyor ve 3,000 mAh bataryaya ev sahipliği yapıyor. Türkiye fiyatı ise 1.500 lira.

Son iki Zenfone modeli arasında tek fark ise ekran çözünürlüğü ve donanımsal farklılıkların olduğunu belirtmekte fayda var. Asus’un Zenfone 2 ZE551ML modeli o fiyata bulunabilecek belkide en iyi akıllı telefon fakat kullanıcıları Intel Atom işlemcinin piyasadaki kayıp görüntüsü endişe veriyor. Bakalım, inceleme testleri çıktıkça Intel Atom’un ne kadar iş yapabildiğini hepimiz göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.