Ana sayfa Akıllı Telefon Asus Zenfone 3 Özellikleri Belli Oldu!

Asus Zenfone 3 Özellikleri Belli Oldu!

PAYLAŞ

Yılın merakla beklenen F/P Akıllı telefonlarından olan, Asus Zenfone 3 Özellikleri Belli Oldu! Asus Zenfone 3 Hakkında merak edilenler haberimizde.

Asus Zenfone 3 Özellikleri Belli Oldu!. Asus, ürettiği cihazlarla bütçemize göre telefonlar üretmeye devam ediyor. ZenFone ailesinin yeni üyesi, benchmark testine yakalandı. Asus’un merakla yeni cihazı Zenfone 3’ün özellikleri haberimizde.

Ürettiği Akıllı telefonlar ile hem bütçe dostu, hem de fiyat/performans cihazlarını karşımıza çıkaran Asus, sektördeki yerini Zenfone 3 ile daha da sağlamlaştırmak istiyor. Fiyat konusunda orta segmentteki bir çok cihaza göre ucuz fiyat prensibini benimseyen Asus, yeni cihazında da bu prensibini devam ettirecek.

Asus Zenfone 3 Özellikleri Belli Oldu!

İşlemci & RAM : Açıklanan ZenFone 3’ün özelliklerine değinmek gerekirse. Şöyle inceleyebiliriz. GFX Bench sitesinde yer alan sonuçlara göre Z012D model numarasına göre ZenFone 3, Qualcomm’un sekizdekli Snapdragon 625 işlemcisinden güç alıyor. Grafik konusunda ise Adreno 506 GPU’nun yer aldığı telefonda ilginç bir şekilde 3GB RAM yer almakta. Ama Asus, ZenFone 2 ile beraber mobil dünyasını 4 GB RAM standartlarına alıştan bir firma olmuştu.

Asus Zenfone 3 Özellikleri

Ekran : Ekran boyutu 5.5 inç olacak bu modelin Full HD çözünürlükte. 5.5 inç ekran boyutuna sahip olacak bu Akıllı telefon, özellikle de oyun oynayanlar için oldukça ideal bir ekran boyutuna sahip. Cihazın bataryası da ekranın büyüklüğüne karşı gayet ideal.

Depolama : Hafıza kartına baktığımızda ise dahili hafıza 32 GB değerinden 16 GB değerine düşürülmüş. Bu düşüş kullanıcılara büyük bir sorun gibi görünüyor.

Kamera : ZenFone 3 gibi bir  cihazda böyle bir sorunla karşılaşılması çok şaşırtıcı. Cihazın ön kamerasına bakıldığında ise 8 MP çözünürlüğünde bir ön kameraya sahip.

İşletim Sistemi : Mobil işletim sistemine bakıldığında ise cihaz Android sürümü olan Marshmallow 6.0.1 yüklü olarak sunulacak.

Söz edilen bu detayların çoğunluğuna bakıldığında ise Amiral gemilerinin özelliklerine yakın olmadığını görüyoruz. Pocketnow’ın haberine göre daha güçlü ZenFone 3 üyeleri bekleniyor. Üyelerin çoğu ise Snapdragon 820 CPU, 4GB RAM gibi olacağını düşünmekte. ZenFone 3 orta segmen için ideal bir çözüm olacağını da belirtelim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.