Ana sayfa Akıllı Telefon Asus Zenfone 3 Çıkış Tarihi & Özellikleri Sızdı !

Asus Zenfone 3 Çıkış Tarihi & Özellikleri Sızdı !

PAYLAŞ

Asus, Zenfone 2 ile yakaladığı başarısını sürdürmek isteyip, Zenfone 3 için çalışmalarına başladı, Zenfone 3 hakkında bilgiler haberimizde. 2015 yılında Akıllı telefon sektörüne hızlı bir giriş yapan ve orta segmentten üst segmente kadar cihazlarla yarışan Zenfone 2’yi çıkaran Asus, yakaladığı başarısını sürdürmek istiyor. 2016 yılında Asus Zenfone 3’ü piyasaya sürmeye hazırlanan firmanın, GFX Bench testinde elde edilen test sonuçları, Zenfone 3 hakkında bir takım sızıntılar ortaya çıkardı. Sızıntıya göre, Zenfone 3 modeli, 2 farklı model olabilir, bu modeller ekrana göre farklılık göstericek. 1. modelin ekranı 5.9″ büyüklüğünde olurken, diğer modelin ekranının 5.5″ olacağı en büyük sızıntılar arasında. GFX Bench testleriyle kullanıcıların karşısına çıkan Zenfone 3, 2016 yılında orta ve üst segment cihazlar arasında bakalım nasıl bir yere sahip olacak. 2 Modelde çıkacak olan Zenfone 3’ün özelliklerine bakacak olursak ;

Zenfone 3 – 5.5 inç (Asus Z012D) modelinin Özellikleri ;
Zenfone 3’ün 5.5″ modelinde 1920 x 1080 pilsel çözünürlük olurken, 1.7 Ghz Snapdragon 650 işlemciyle karşımıza çıkacak. Birçok habere göre, bu modelde 2 GB Ram bulunabilir. Ancak bu test sonuçlarına bakacak olursak, 2 model de 3 GB Ram ile karşımıza çıkacağa benziyor. Asus, ekran’ı büyütüp, işlemci ve ekran çözünürlüğünden kısmış olabilir.

zenfoneeZenfone 3 5.9″ (Asus Z010DD) Modelinin Özellikleri 
5.9 inç ekrana sahip olan Zenfone 3 modelinin ekran çözünürlüğü, diğer modele göre düşük. 1280 x 720 px’e sahip ekranın yanı sıra, 1.5 Ghz Snapdragon 615 ve 3 GB ram ile karşımıza çıkabilir. Snapdragon 615’in ısınma sorunu olduğunu biliyoruz. Ancak Asus, bu sorunu çözeceğine inanarak, yeni modellerinde bu işlemciye yer verebilir. Diğer özelliklerine bakacak olursak, 12 MegaPiksel kamera, Full HD video kaydıda bu özellikler arasında yer alıyor.

asuszenfone359ozellikleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.