Ana sayfa Akıllı Telefon Asyalı UMi, Iron Modelini Tanıttı

Asyalı UMi, Iron Modelini Tanıttı

PAYLAŞ

Uzak Doğuda bulunan akıllı telefon üreticilerinin rahat durmadığını söylesek yanlış olmaz. Xiaomi’nin devleştiğini varsayarsak Meizu gibi firmalardan biri olan UMi, son tanıttığı Iron modeli ile birçok akıllıda olmayan özellikleri bir akıllıda toplamayı başardı. İmkansızları dize getiren UMi’nin neler yaptığına hepimiz şahit olalım.

UMi Iron, öncelikle İris tarama ile gelecek yani göz tarama sensörüne sahip. Bunun anlamı göz irisinizi akıllı telefonunuza kaydederek telefona bir bakış atarak ekran kilidi açabileceksiniz. Daha fazla kullanım alanına da sahip olacağı söylenebilir mesela kredi kartı ile alışverişlerde ciddi anlamda önem taşıyor fakat şuan için öyle bir şey var mı bilinmiyor.

Ön kamerasında LED flaş bulunan UMi Iron’da bir diğer özellik de 2.2 diyafram açıklığına sahip 8 MP ön kamera. Ciddi anlamda net ön kamera pozlarına sahip olabileceksiniz anlamına geliyor bu. 13 MP arka kamera ile seleflerinin gerisine düşen Iron’da MediaTek MT6753 bulunuyor ve 8 çekirdekli. Mali-T20 GPU ile gelecek olan Iron’da 3 GB ram bulunuyor.

5.5 inç full HD ekrana sahip akıllının çıkış fiyatı 170 dolar ve yalnızca şu an için Uzak Doğuda satılacağı söylendi. 170 dolar gibi bir fiyat etiketiyle tüm akıllı telefon pazarının boy ölçüsünü alacak olan UMi’nin Iron modelini umarım global pazarlarda da görürüz. Buna dair detaylar geldikçe sizlere aktaracağız!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.