Ana sayfa Giyilebilir Teknolojiler Avrupanın ilk Sanal Gerçeklik (VR) Sineması Açıldı!

Avrupanın ilk Sanal Gerçeklik (VR) Sineması Açıldı!

PAYLAŞ

Avrupanın ilk Sanal Gerçeklik (VR) Sineması Açıldı! Avrupa’nın ilk VR Sineması Amsterdam’da hizmete başladı. Ziyaretçilerin ilgisi ise bir hayli büyük.

VR (Virtual Reality) teknolojilerinin gün geçtikçe hayatımızdaki etkileri büyüyor. Kullanıcıların sanal ortamda gerçeklik algısını oluşturmaya yönelik teknoloji üretici firmalar günden güne artıyor. Daha önce NBA-All Star,Fenerbahçe-Dinamo Moskova futbol maçı gibi platformlarda kullanıcılara hizmet veren sanal gerçeklik teknolojisinin gelişimine işletmecilerde duyarsız kalmadı. İzleyicilerin vizyon filmlerini sanal gerçeklik teknolojisi ile izlemesini hedefleyen Amsterdam’da bir sinema, “Dünyanın ilk sanal gerçeklik sineması“nın açılışını gerçekleştirdi.

Yalnızca 360 derecelik çekimler ile sanal gerçeklik teknolojilerini sunan sinema, normal bir sinemanın tüm gerekliliklerini de bünyesinde barındırıyor. Amsterdam’daki bu sinemada; Samsung Gear kulaklıklar, Samsung S6 Cihazı, söz konusu VR deneyimini yaşatmak için kullanılacak donanımlar olacak.

Yoğun ilginin olduğu VR sinemadaki gösterimlerin fiyatları ise $13.69 ve €12.50 olarak bekleniyor. Slash Gear haberine göre; VR Sinemasının Amsterdam dışında Londra, Paris, Berlin ve Madrid şehirlerinde de şube açılmasının hedeflendiği söylendi.

VR yani sanal gerçeklik gözlüklerin kurulumu o kadar da kolay değil. Yani sinema koltuğundaki her gözlük tek tek kuruluyor, daha sonrasında görevli sorun yaşayanlara yardım ediyor. Her ne kadar masraflı gibi görünse de, insanların ilgisi oldukça fazla. Teknolojinin gelişmesi ile beraber hayatımıza bir çok yenilik geliyor. Video’da da izlediniz. Dünya teknolojisi, bu kadar ilerledi. Henüz sadece bir kaç ülkede açılacak olan Sanal gerçeklik sinemaları ülkemiz de açılırsa büyük ilgi görür diye düşünüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.