Ana sayfa Sektörden Baidu Akıllı Bisiklet Üzerinde Çalışıyor

Baidu Akıllı Bisiklet Üzerinde Çalışıyor

PAYLAŞ

Teknoloji devlerinin iyiden iyiye giyilebilir teknoloji ve diğer alternatif ürünlere ağırlık vermesi ile birlikte Çin’in Google’ı olarak anılan Baidu markasından teknoloji dünyasındaki bu değişime karşılık sağlam bir hamle geldi. Baidu, yakın zaman içinde akıllı bisikletleri insanlarla buluşturmaya hazırlanıyor.

Google’ın geliştirdiği teknolojilere karşılık iyi bir hamle yapan Çin’li firma Baidu, akıllı bisiklet üretimleriyle dünya çapında ses getirecek bir projeye imza atmış gibi gözüküyor. Çin halkının nüfusu ele alındığında firmanın neden böyle bir işe giriştiği konusunda ufak ipuçları ortaya çıkıyor.

baidu-dubike-akilli-bisiklet0

Çin’in ticaret yasaları arama motoru kullanımı konusunda tekelci bir zihniyete sahip olmamaları ve en önemlisi geniş nüfusa sahip çin halkının ulaşım yolu olarak bisikleti tercih etmeleri de Baidu firmasının böyle bir işe imza atmasında etkili rol oynuyor.

Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi planlanan bu akıllı bisikletlere ait çok fazla özellik ortada olmasa bile şimdilik bu akıllı bisikletlerin üzerlerinde gelişmiş bir navigasyon cihazı ve akıllı telefonları şarj edebilecek bir aparata sahip olacağı bilgileri sızmış durumda.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.