Ana sayfa Soru - Cevap Baidu Nedir? Ne İşe Yarar?

Baidu Nedir? Ne İşe Yarar?

PAYLAŞ

Robin Li tarafından Çin’de kurulan Baidu adlı teknoloji markası son günlerde giderek popülerleşerek sektördeki yerini garanti altına almaya devam ediyor. Baidu, arama motoru, akıllı telefonlar ve bilgisayar sistemleri için işlevsel uygulamalar geliştiren bir firma olmasının yanı sıra aynı zamanda giyilebilir teknoloji cihazları ve son dönemde adından sıklıkla söz edilen akıllı bisiklet teknolojisi ile de kullanıcılara geniş yelpazede ürünler sunuyor.

Çin’de Google‘ın yasaklanmasından sonra Baidu firmasının arama motoru fikriyle birlikte Çin halkının neredeyse tamamının kullandığı en popüler arama motoru haline gelen Baidu arama motoru, Çinli kullanıcılar için uzun süredir hizmet veriyor.

A man rides a bicycle past the logo of B

Android işletim sistemi tabanlı cihazlar için geliştirilen Baidu Browser ise, T5 motoru sayesinde kullanıcılara %30 oranında daha hızlı internet erişimi sağlayabiliyor.

HTML 5 testlerinde diğer rakip tarayıcıları ile hemen hemen aynı puanları alan Baidu Browser ile de başarıyı yakalayan firmanın önümüzdeki günlerde piyasaya çıkartacağı akıllı bisikleti merakla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.