Ana sayfa Dünyadan Yerden 28 Kilometre Yüksekten Çekilen Görüntüler

Yerden 28 Kilometre Yüksekten Çekilen Görüntüler

PAYLAŞ

Farklı videolarla karşımıza çıkan Night Crew Labs ekibi 28 Km yüksekliğe çıktı. Yerden 28 Kilometre Yüksekten Çekilen Görüntüler ise muhteşem.

Night Crew Labs isimli çılgın bir ekip, Galaxy S5, Sony A7s‘nin içerisinde bulunduğu toplamda 4 kamerayı bir düzenek haline getirerek bunu görsel bir şov olarak izleyenlere sundu.Hazırladıkları düzenek ile beraber tam 28 km yüksekliğe ulaşan ekip, bu yolculuğu kayıt altına alarak, daha sonrasında da hazırladıkları düzeneğin düştüğü noktaya giderek cihazı aldı. Kameraları ve Akıllı telefonları bir düzenek yardımıyla özel oluşturulan bir balona bağlayan ekip, 28 kilometrelik yolculuğu video ile kaydederek youtube kanallarında paylaşan Night Crew Labs ekibi, balonda toplamda 5 cihaza yer vermiş. Galaxy S5, Sony a7s, GoPro Hero 4 & Hero 3+ cihazlarının yer aldığı balonun kontrolü de oldukça farklı bir şekilde sağlandı. Kendi hazırlıkladıkları düzeneği hava tahminlerinde de kullanılan meteoroloji gözlem balonuna bağlayan ekip, Tam 28 kilometrelik bir yolculuk yaptı.

28 km’lik yolculuğun ardından patlayan balon ile beraber yükselişten inişe kadar mükemmel görüntülerin ortaya çıkması sağlandı. Ekip, cihazları sabitledikleri düzenekte, farklı açıları da kaydedebilmek adına ufak platformlar oluşturdu. Böylelikle balon yükselişe geçtiği andan itibaren 360 derecelik açılara kadar ulaşıldı. Düzenekte Samsung’un 2015 yılında kullanıcılarına sunduğu akıllı telefon Galaxy S5 yeryüzünde görüntü kaydederken, Sony a7S ve GoPro 4 gökyüzünü görüntülüyor, GoPro Hero 3 ise farklı bir platform ile meteoroloji gözlem balonunu kaydediyordu. Zaten Balonun patlama anı da GoPro Hero 3 ile kaydedildi.

Ekip, youtube kanallarında aşağıdaki gibi 5 dakikalık bir video yayınladı. Ancak tabii ki asıl uçuş toplamda 113 dakika’ya kadar çıktı. 2 saatlik uçuş yapan balon düzeneğinin daha sonrasında uçtuğu yerin tam 161 km uzağına indi. Uçuş süresi boyunca düzeneğin konumunu bulmak içinde GPS aletlerini kullanan ekip böylelikte, düzeneği almak için yola koyuldu. Araba ile yolculuk yapan ekip, düzeneği görüp, teslim aldı. Bu düzeneği oluşturmalarının amacının test olduğu belirten Night Crew Labs ekibi, Alaska’ya giderek, muhteşem manzaranın görüntü kaydetmek ve kuzey ışıklarını kayıt altına almak istiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.