Ana sayfa Apple Basit Bir Şekilde iPhone’u Ele Geçiren Casus Yazılım!

Basit Bir Şekilde iPhone’u Ele Geçiren Casus Yazılım!

PAYLAŞ
Basit Bir Şekilde iPhone'u Ele Geçiren Casus Yazılım

Apple ne kadar güvenlik güncellemesi yaparsa yapsın, son güncelleme öncesinde Basit Bir Şekilde iPhone’u Ele Geçiren Casus Yazılım dikkatleri çekmeyi başardı!

NSO group isimli İsrail merkezli güvenlik şirketi, iPhone’un bir açığını bulduklarını ve bu açık sayesinde cihazdan girilen bir link aracılığıyla iPhone’unuzu ele geçirmek saniyeler alıyor. The Newyork Times’ın yayınladığı haber Apple fanlarının son derece ilgisini çekti.

Apple’ın bu zamana kadar yaptığı neredeyse tüm güncellemelerin açıklamasında sistem güncellemesi ya da güvenlik güncellemesi yazıyor. Güvenlik uzmanları konu ile ilgili konuşurken Apple kullanıcıları konu karşısında oldukça tedirgin.

The Newyork Times’ın yayınladığı haber Apple fanlarının son derece ilgisini çekti. Apple’ın bu zamana kadar yaptığı neredeyse tüm güncellemelerin açıklamasında sistem güncellemesi ya da güvenlik güncellemesi yazıyordu. Zaten bu konunun bu kadar dikkat çekmesinin altında da bu güncelleme açıklaması var.

Basit Bir Şekilde iPhone’u Ele Geçiren Casus Yazılım!

Apple’ın çarşamba günü yayınladığı ani güncelleme de acaba böyle bir durum söz konusu oldu mu? gibi düşünceleri ve soruları çağrıştırdı. Her ne kadar çarşamba günü getirilen 9.3.5 güncellemesi ile beraber açık kapatılmış durumda. Ancak, oldukça basit bir şekilde sistemi ele geçiren bu açık kapatılmamış olsa veya kullanıcılar tarafından önceden bilinseydi, Apple’da olumsuz durumlar meydana gelebilirdi.

Basit Bir Şekilde iPhone'u Ele Geçiren Casus Yazılım

Daha öncesinde buna benzer açıklar karşımıza çıkmıştı aslında. Ancak bu açıkların kapatıldı denilmesi sonrasında tekrardan aynı tarzlarda açıkların ortaya çıkması bir hayli tedirgin ediyor. Hackerlar öncelikle bir internet sitesi kodluyor. Kodlanan internet sitesine iPhone’a zarar verecek kodlar yazılıyor. Sitenin adresini mesaj olarak birine yolluyor. Eğer ki yollanan adrese tıklarsanız, iPhone tamamen ele geçirilmiş oluyor. Basit Bir Şekilde iPhone’u Ele Geçiren Casus Yazılımı tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.