Ana sayfa Dünyadan Beyaz Saray’da Wi-Fi Problemi Yaşanıyor

Beyaz Saray’da Wi-Fi Problemi Yaşanıyor

PAYLAŞ

Beyaz Saray dendiğinde akla ilk olarak teknoloji geliyor. Ancak gerçek öyle değil miş ! Şu günlerde Beyaz Saray’da Wi-Fi Problemi yaşanıyor.

ABD başkanı Barack Obama, bir gazeteye verdiği röportajda, en çok hangi durumlardan rahatsızsınız ? sorusuna, Beyaz Saray’da Wi-Fi Çekmiyor diye yanıt vermiş. Anlaşılan ABD’nin başkanı bu durumdan hiç hoşlanmamış. Baktığımız zaman “Beyaz Saray” diye düşündüğümüzde, Aynı zamanda ABD’de olmasını düşündüğümüzde herşey tam’dır, ne eksiği olabilir ki diyebiliriz. Hatta tüm imkanları fazlasıyla kullanıyorlardır diye de düşünebiliriz. Ancak durum bizim düşündüğümüz gibi değilmiş. Başkan Obama ve Eşi Michelle Obama, verdiği röportajda, Wi-Fi bazı kör noktalarda hiç çekmiyor, bazı yerlerde ise sinyal zayıf şeklinde konuşan Obama, kızları Natasha ve Malia’nın bu durumdan rahatsız olduğunu da gazeteye verdiği röportaja eklemiş.  

Beyaz Saray’da Fazlasıyla Kör Nokta Var !

Aslında baktığımız da ABD’nin Beyaz Saray’ında imkanlar gerçekten de fazlasıyla kullanıldığı için bu durum ortaya çıkmış. Beyaz Saray mimarisine baktığımız zaman, oldukça köklü bir mimariye sahip ve bu yüzden de fazlasıyla kör nokta var. Bu kör noktalarda Wi-Fi’nin çekmemesi aslında gayet normal. Neden diye sorulduğunda, Bunu da Aşırı güvenlikten açıklayabiliriz. Duvarları oldukça kalın olan saraydaki kör noktalar’a karşı ilerleyen zamanlarda belki birkaç çözüm üretilir. Ancak Başkan Obama’nın söylediğinden yola çıkarsak şu anda Beyaz Saray’da Wi-Fi Sinyallerinin zayıf olduğunu hatta bazen hiç çekmediğini söyleyebiliriz.

Başkan Obama bundan 5 sene öncesinde Chicago’da konuşurken “Ben teknolojide üstün, havalı cihazlara sahip olacağımızı düşündüm. Ancak baktığımızda şu anda teknolojiden 30 yıl gerideyiz” sözlerine yer vermişti. Aslında bakmayın başkanın bu şekilde söylediğine, ABD’nin teknoloji anlayışı, bizim anlayışımızdan çok daha farklı..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.