Ana sayfa Donanım FlexEnable Firması Bileğe Takılabilen LCD Ekran Üretti

FlexEnable Firması Bileğe Takılabilen LCD Ekran Üretti

PAYLAŞ

FlexEnable Firması bileğe Takılabilen LCD Ekran Üretti Bu gelişme ile beraber bu ekranlar yaygınlaşırsa, akıllı telefonlarda yeni bir dönem başlayabilir.

Daha öncelerde kırılmayan cam üretimi için birçok firmanın kolları sıvadığını sizlere duyurmuştuk. Her akıllı telefon firmasının en büyük sorunu, hem cihazlarını sağlam yapmak, hemde kullanıcılarının karşısına farklı özellikler ile çıkmak. Yakın zamanda üretilen birçok akıllı telefonda da bu konular ön planda zaten. Örneğin son olarak LG’nin yeni akıllı telefonunu sağlam yapması adına metal kasaya geçtiğini gördük. Ancak, esnek bir akıllı telefon olsaydı nasıl olurdu diye hiç düşündünüz mü? Hem hafif, hem ultra dayanıklı. Hemde bileğinize takabileceğiniz bir akıllı telefon ? Uzun zamandır çalışmaları süren bu prototip hayata geçirildi diyebiliriz. İngiltere kökenli FlexEnable firması çalışmalarının meyvesini aldı, bir bileklik gibi bileğe takılabilen 4.7″ boyutunda LCD ekran üretmeyi başardı.

Firma bu zamana kadar gizliden çalışmayı yürütüp, birçok prototip ile patent almıştı. Gizli yürütülen bu projenin temel amacı ise, insanların en büyük dertlerinden bir tanesi olan Akıllı Telefonların sağlam olmamasına çözüm sağlamak. Esnek ekran konusunda bu zamana kadar çalışmalarıyla ünlenen firma, yayınladığı fotoğraflar ile beraber teknolojinin son noktasını bize söylüyor. Fotoğraflara baktığımız zaman, bileği tamamen saran bu ekranın, fazlasıyla esnek ve fonksiyonel olduğunu görebiliyoruz.

Bileğe Takılabilen LCD Ekran ÜrettiDaha önceden LG’nin OLED adını verdiği ekranlarda esneklik vardı. Ancak LG’nin üretimini yaptı ekran yeterince esnek değildi. FlexEnable firmasının yetkilileri, giyilebilir teknolojilerin revaçta olduğu bu dönemlerde özellikle ekranların da giyilebilir olmasının kullanıcılara farklı geleceğini düşünüyor. Tüm bunların yanı sıra, canlı renklere sahip olacak bu ekranlar ile video izlendiğinde renk kalitesinin bariz daha iyi olacağını da belirtildi. Bu ekranların önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde daha da yaygınlaşacağını da belirtelim. Şu anda hala geliştirme aşamasında olan ekranlar, akıllı telefonlar ile buluşturulduğunda ortaya farklı modeller çıkacaktır. Bu fikir ile üretilecek olan bir akıllı telefon, benim ilgimi şimdiden çekti bile ! :)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.