Ana sayfa Windows 10 Bilgisayar için Göz Tarama ve Yüz Tanıma Özelliği Yakında Geliyor!

Bilgisayar için Göz Tarama ve Yüz Tanıma Özelliği Yakında Geliyor!

PAYLAŞ
Bilgisayar için Göz Tarama ve Yüz Tanıma Özelliği

Microsoft, Windows Hello ile cihazlara ek güvenlik önlemleri getirdi. Bu önlemler ile bilgisayar için göz tarama ve yüz tanıma özelliği yakında geliyor

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi ile birlikte cihaz güvenliği için “Windows Hello” adını verdiği yeni teknolojisini kullanıcılarına duyurdu. Windows Hello teknolojisi ile kullanıcılara cihazlarına giriş yaparken yüz tanıma veya parmak izi algılama olanağını sundu. Microsoft yeni patenti ile bir adım daha ileriye sıçramayı hedefliyor.

ABD Kaynaklı haberlere göre Microsoft, gelecek nesil cihazlarında kullanmak için daha gelişmiş bir yüz ve iris tanıma patentini almayı başardı.

Bilgisayar için Göz Tarama ve Yüz Tanıma Özelliği

ABD Kaynaklarının geçtiği kayıtlara göre incelenen patent başvurusunda, sistem göze birçok açıdan ışık tutacak çeşitli bileşenlerden meydana geliyor. Işık etkisiyle kamera gözün farklı açılardaki örneklerini fotoğraflayıp veri noktalarını meydana getiriyor.

Microsoft‘un patentini almayı başardığı yeni teknolojisi bu verileri kullanıyor ve iddialara göre donanımlardaki standart okuyucuların aksine gerçek bir göz ile fotoğraflanmış bir gözü birbirinden kolaylıkla ayırt edebiliyor. Böylelikle kaydedilmiş verilerin geçerliliğini doğrulamak için ek adımlarla güvenliği yükseltmiş oluyor.

Microsoft’un patent aşamasında tuttuğu yeni teknolojisini ne zaman kullanmaya başlayacağı ise henüz bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.