Ana sayfa Editörden Bill Gates Öğüt Veren Yol Gösterici Sözleri!

Bill Gates Öğüt Veren Yol Gösterici Sözleri!

PAYLAŞ
Bill Gates Öğüt Veren Yol Gösterici Sözleri!

Dünyanın en zengin insanı olarak tarihe adını altın harflerle yazan Bill Gates Öğüt Veren Yol Gösterici Sözleri! derlenmiş hali ile internet sitemizde.

Microsoft’u kurması ile beraber dünyanın en büyük şirketlerinden birisinin kurucusu olan Bill Gates, günümüzün en popüler insanlarından. Bilişim dünyasında bir çok kişinin umut ışığı Bill Gates, sözleriyle de insanlara bir çok öğüt veriyor.

Bill Gates bilişim dünyasındaki açıklamaları, sözleri ile bir çok kişinin gönlünü kazanmasının yanı sıra yaptığı çalışmalar ile de dikkat çekiyor. Her ne kadar hakkında sağda solda bir çok sahte söz bulunsa da gerçek sözleri, okuyanları etkileyecek türden. Hayat hikayesiyle tüm dikkatleri üzerine çeken Bill Gates Microsoft’u kurduktan ve Windows’u kullanıcılarıyla buluşturana kadar kimse onu tanımıyordu.

Zaten en büyük çıkışını da Windows ile beraber yaptı. Her ne kadar adını Microsoft şirketi ve Windows ile duymuş olsakta Bill Gates aslında daha öncesinde de bir çok çalışma yaptı.

Bill Gates Öğüt Veren Yol Gösterici Sözleri!

2015 yılının en zengin kişisi olan Bill Gates mütevazi tavırlarıyla hep dikkat çekti. Bu anlamda bir çok yardım kuruluşuna destek veren Bill Gates en son Twitter’daki sosyal sorumluluk projesiyle büyük beğeni toplamıştı. Bill Gates sözleri bir çoğu ile ne kadar yardımsever olduğunu bizlere tekrardan hatırlatıyor.

Twitter’da #RedNoseDay adı altında başlatılan kampanya ile Bill Gates gönderi paylaşan veya retweet atan kişi başına 10 dolar bağış yapmıştı.Her sözünde ayrı bir öğüt veren, her konuşmasında ayrı bir yol gösterici olan Bill Gates Öğüt Veren Yol Gösterici Sözleri derlenmiş halde aşağıda yer alıyor ;

1 – İyi bir Mühendis olmak istiyorsanız, sınavlara çalışmaya daima geç başlayın; bu size zaman yönetimini ve acil durumlarla başa çıkmayı öğretir. Evet aslında oldukça iyi bir söz olduğunu söyleyebiliriz. Ancak siz yine de sınavlara son dakika çalışmayı alışkanlık haline getirmeyin. En azından öğrenene kadar :)

Bill Gates Tarafından Söylenmiş Yol Gösterici Sözler!

Bill Gates ilham Verici Sözleri!

Konu Bill Gates olunca ilham almamak olmaz. Lakin kendisi bu konuda neredeyse usta. Söylediği bir çok sözünde hem ilham veriyor, hem cesaretlendiriyor. Aşağıdaki sözler de ilham verici sözlerinden bir kaç tanesi. Özellikle de 2 numaralı kesinlikle favorim. Bill Gates’in Öğüt Veren Yol Gösterici Sözleri ‘ne en mükemmel örnekler aşağıda;

2 – Başarı berbat bir öğretmendir. Zeki insanları hiç kaybetmeyeceklerine inandırır. 
Gerçek hayatımıza uyarladığımız zaman da bu böyle değil midir? Sürekli iyi giden bir şeyler olduğu zaman kendimizi çok zeki zannederiz. Hiç kaybetmeyeceğimizi zannederiz. Ancak en sonunda kaybettiğimiz zaman gerçeği anlamış oluruz.

3 – Çok zengin olabilirim ama dünya için her zaman barışa devam. Bill Gates aslında bu sözüyle de ne kadar barışçıl ve topluma bağlı olduğunu belirtiyor. Bu zamana kadar hep barıştan yana olan Bill Gates özellikle de son bir kaç yıldır sivil toplum örgütlerine yaptığı bağışlarla dikkatleri üzerine çekiyor. Kendisi tarafından kurulan bir sivil toplum örgütü olduğunu da unutmayalım.

4 – Öğretmenlerinizin gerçekten sert biri olup olmadığına karar vermek için, bir patronla tanışana kadar bekleyin. Doğru mu? değil mi? orasını bilemiyorum. Çünkü Bu söz hakkında yorum yapmıyorum. Patron kızabilir.

5 – Ben zor işler için hep en tembelleri seçerim, çünkü onlar zor işleri hep en basit yol ile çözer. Aslına bakarsanız mantıklı bir söz olduğunu söyleyebiliriz. Tembel insanların bir olaya bakış açısı hemen bitireyim şeklinde olduğu için bu tarz bir düşünce doğru diyebiliriz. Her zaman geçerli olmasa da bazı zamanlar da tembel insanlar zor işleri daha basit bir şekilde halledebilir. Bu da kanıtlanmış bir söz aslında.

Bugün Bill Gates sözlerini sizlere derledik. Bill Gates Öğüt Veren Yol Gösterici Sözleri sizlerle paylaştık. Teknovi’de bu tarz haberlere daha çok yer vermek istiyoruz. Bu yüzden ara ara sizin de fikirlerinizi alarak bu konseptimizi devam ettireceğiz. Takipte kalın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.