Ana sayfa Sosyal Medya Bill Gates Retweet Başına 10 Dolar Bağış Yapacak!

Bill Gates Retweet Başına 10 Dolar Bağış Yapacak!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde popüler sosyal ağ Twitter’da düzenlenen bir proje kapsamında Bill Gates Retweet Başına 10 Dolar Bağış Yapacak! İşte detaylar.

#RedNoseDay kampanyası ile çocuklara yardım toplayan Twitter’a bir destekte Microsoft’tan geldi. Geçtiğimiz günlerde kampanyaya katılan ve destek veren Microsoft’un kurucusu Bill Gates, çocuklar adına düzenlenen bu kampanyaya katılıp bir fotoğraf yükledi. Fotoğrafı Retweet yapmanız dahilinde 10 dolar bağış yapılacağının yazıldığı tweet, bu zamana kadar düzenlenen sahte bağış ve kampanyalara ders niteliği taşıyor.

Bill Gates Retweet Başına 10 Dolar Bağış Yapacak!

Facebook’ta yıllardır görüyoruz, bir çocuk fotoğrafı ya da hasta olan kişinin fotoğrafı paylaşılıyor ve yorum olarakta fotoğrafı beğen, paylaş, yorum yaz Facebook her beğeniye bağış yapıp yardım edecek deniliyordu. Bu olay sonrasında insanlar vicdani duygularından dolayı fotoğrafı beğeniyor, yorum vs. atıyordu. Böylelikle dolandırıcılar sayfaların beğeni sayısını arttırıyordu.

Çocuklar ve hasta olanların kullanılarak sayfaların bu şekilde bağışlara engel olmasından sonra, Twitter bu olaya karşılık olağanüstü bir hamle yaptı. Twitter’da #RedNoseDay adı altında düzenlenen kampanya da ünlü isimler de yer almıştı. Ünlü isimlerin yer aldığı kampanyayı düzenleyen ise, Twitter ve Gates Foundation isimli yardım kuruluşu. Bill Gates ve eşi tarafından kurulan Gates Foundation daha öncesinde de bu tarz etkinlikler ile gündeme gelmişti. Hatta bu kampanya öncesinde Bill Gates ve Eşi dans ederek sosyal sorumluluk projesine destek vermişti.

Kampanya açık ve net bir şekilde belirtildiği gibi. Yani herhangi bir yanlışlık yok. Bill Gates’in tweetini retweet yapmanız dahilinde veya hashtag’a tweet atmanız dahilinde çocuklara 10 dolar bağış yapılacak. Bu zamana kadar düzenlenen sahte bağış kampanyaları sonrasında Bill Gates 28.7 Milyon takipçiye sahip onaylı hesabından şu tweeti attı;

Kampanyaya kesinlikle destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Baktığımız zaman şu anda kampanyaya ilgi büyük. Bir çok ünlü destek verip, katkı sağlıyor. Retweet atarak ya da ilgili Hashtag’a tweet atarak kampanyaya destek olabilirsiniz.

kampanyaKampanyanın kısa sürede başarıya ulaşması sonrasında Gates Foundation: “Vay canına! Desteğiniz için teşekkürler. Amacımıza kısa süre içerisinde ulaştık. Ek olarak kampanya için 500 bin dolar daha eklemeye karar verdik. ” tweetini attı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.