Ana sayfa Sektörden Bill Gates Servetini Çocuklarına Bırakmayacak

Bill Gates Servetini Çocuklarına Bırakmayacak

PAYLAŞ

Bill Gates bir radyo programında 87.4 Milyar dolar servetinin olduğunu ancak bunu Çocuklarına bırakmayacağını söyledi. Bakın Servetini kime bırakıcakmış.

Dünyanın en zenginleri arasında 1. sırada yer alan Bill Gates katıldığı bir radyo programında 87.4 Milyar dolar servetinin olduğunu söyledi. Kafasında farklı tarzda planlar yaptığını, bu serveti çocuklarına bırakmayıp, maddi durumu iyi olmayan insanlara dağıtacağını söyleyen Bill Gates, aynı zamanda “bu kararı almam da eşim Melindanın da büyük bir etkisi var” dedi. Çocuklarının kendi kariyerinden faydalanmak yerine kendi hayatlarını çizmesini istediğini de belirten Bill Gates, bu serveti çocuklarıma bırakırsam onların kendi çizgisini koruyacağından emin olamam, Kafamda birçok plan var sözlerini de dinleyicilerle paylaştı.

Bill Gates Servetini Çocuklarına Bırakmayacak_2Servetini Dünyadaki Yoksul İnsanlara Harcayacakmış !

Radyo programında canlı yayında Dünyadaki açlıktan ölen insanlardan bahsedip, bu insanların ne kadar zorlu şartlarda yaşamaya tutunduğuna da vurgulayan Gates, insanların açlıkla boğuştuğu bir dünya düzeninin yanlış olduğunuda vurguladı. Bill Gates‘in bu kararından sonra çocuklarıyla arası nasıl oldu bilemeyiz, ancak söylediklerine harfiyen katıldığımızı söyleyebiliriz. Kişisel varlık açısından dünyanın en zengini olan ancak buna rağmen hiçbir zaman mütevaziliğini bir kenara bırakmayan Gates’e göre Lüks yaşam kavramı paradan çok koleksiyonunda biriktirdiği kitap ve DVD’lermiş.

Bill Gates’in Ortada Gezen İlginç Bir Anısı Vardır

İlginçtir, Bill Gates ile ilgili ufakta bir anıyı sizlere hatırlatarak haberimizi sonlandırmak isteriz. Bill Gates bir gün büyük bir restorana gider ve burada yemeğini yedikten sonra hesabı ister. Garson Hesabı Bill Gates’e doğru uzatır. Bill Gates hesabı öder garsona da 2$ Bahşiş bırakır. Garson dünyanın en zengin insanının 2$ bahşiş bırakmasından yakınarak dönerek, “Efendim dün oğlunuz restorana geldi ve bize 100$ bahşiş bıraktı, siz ise sadece 2$ bahşiş bıraktınız” der. Bill Gates garsona döner ve cevap verir “Haklısın, o milyarder bir adamın oğlu, bense sadece bir çiftçi çocuğuyum”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.