Ana sayfa Sektörden Bir Siber Saldırı’da Garanti Bankasına!

Bir Siber Saldırı’da Garanti Bankasına!

PAYLAŞ
Bir Siber Saldırı'da Garanti Bankasına Düzenlendi!

Bir Siber Saldırı’da Garanti Bankasına düzenlendi. Akbank sonrası Garanti’de saldırılardan nasibini aldı. Garanti Bankası Konu ile ilgili resmi açıklama yapmadı.

Akbank’a düzenlenen siber saldırı sonrasında yaklaşık 8 saat boyunca bankacılık sisteminde kesintiler meydana gelmişti. Akbank’ın yaşadığı kesintiler bankaya ciddi zararlar verdi. Bu haberi sizlere şuradaki adreste paylaşmıştık.

Bu paylaşımdan hemen sonra ise Garanti Bankasının sistemlerinde kesintiler meydana geldi. Öğleden sonra başlayan kesintilerden etkilenen Garanti Bankası, sistemlerindeki sıkıntıları giderip, tekrardan hizmet vermeye başladı.

Bir Siber Saldırı’da Garanti Bankasına!

Bir çok kaynak yaşanan kesintilerin siber saldırılar sonrasında gerçekleştiğini doğruluyor. Her ne kadar Akbank haber ajansları aracılığıyla bilgi paylaşsa da, Garanti Bankası konu ile ilgili açıklama yapmadı.

Şu an için kesintilerin durduğunu, bankacılık sistemlerinin sorunsuz çalıştığını söyleyebiliriz. Ancak Türkiye’ye yoğun bir siber saldırı daha yapılacağı da söylentiler arasında. Bunun için saldırı haritalarını takip etmekte fayda var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.