Ana sayfa Tablet Bilgisayar Birinci Nesil iPad Mini’ye Elveda

Birinci Nesil iPad Mini’ye Elveda

PAYLAŞ

Apple’ın küçük ekranlı tablet modasına uyarak tanıttığı iPad Mini modelinin birinci nesline elveda deme vaktimiz gelmişti. Ekim 2012’de tanıtılan 3 yıllık emektarın satışının resmi kanallarda durduğunu Apple’ın internet mağazasından kaldırılmasıyla anlıyoruz.

İlk zamanlarda mini tablet piyasasını domine etmekten ziyade pazarın nabzını ölçmek için duyurulmuş bir ürün olan iPad Mini, Apple tarafından öngörülen şekilde pazarın büyümesi ile sonuçlanınca ikinci nesil iPad Mini için ciddi bir iyileştirme, performans arttırımı, ekran değişiklikleri, panel değişiklikleri gelmişti. Büyüyen mini tablet piyasasını da iPad Mini 2 ile domine etmeyi başaran Apple, öyle ki azalan iPad satışları yüzünden iPad Mini 3 ile iPad Air 2’yi birbirine nerdeyse çok yakın teknik özellikler ile piyasaya sürdü. Böylelikle kullanıcıların performanstan ödün vermeyerek yalnızca “büyük ekran mı, küçük ekran mı?” sorusuna cevap vermelerini istiyordu.

Elbette birinci nesil iPad Mini’nin satıştan kalkması güncelleme almasına engel değil. Hatırlarsanız WWDC 15 konferansında iOS 9 alacak iPad cihazlar arasında birinci nesil iPad Mini vardı. Hatta ve hatta nerdeyse 4 yıl önce çıkan iPad 2 dahi vardı. 10

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.