Ana sayfa Dünyadan Bisiklet Sevdası Ona Tam 250 Milyon TL’ye Mal Olmuş

Bisiklet Sevdası Ona Tam 250 Milyon TL’ye Mal Olmuş

PAYLAŞ

SwiftKey’in ortağı hakkında bilinmeyenler ortaya çıktı. Bisiklet Sevdası Ona Tam 250 Milyon TL’ye Mal Olmuş ve Zengin olacakken standart yaşama sahip olmuş.

Microsoft tarafından kısa bir süre önce satın alınan Swiftkey’in kurucularından olan Chris Hill-Scott hisse senetlerini bisiklet almak için satmış ! Henüz daha 29 yaşındayken, üniversiteden 2 arkadaşı ile beraber Swiftkey’i kuran genç girişimci, Birçok kullanıcıya hitap edecek tasarımlarda klavye tasarlamış, bu tasarımları kullananlara sunmuş. Chris, bisiklet sevdası yüzünden şu anda dünyanın en çok kullanılan 3.parti klavye uygulaması olan Swiftkey’in kendine düşen hisselerini satmış. Yanlış duymadınız. Microsoft Switfkey‘i tam 250 milyon dolar yani 730 Milyon TL karşılığında satın almış ve kendi bünyesine katmıştı. Swiftkey’den herhangi bir gelecek vaad etmediğini düşünen ortaklardan Chris-Hill Scott, kendi hissesini ufak bir meblaya satıp Bmx bisiklet satın alarak, -bu zenginlikten faydalanamamış olmuş. Eğer ki Chris, uygulamanın henüz daha ilk zamanlarında bisiklet sevdasına kapılmasaydı, 250 milyon TL civarında bir paraya sahip olacaktı. Bu parayla 1 tane bisiklet değil, Bisiklet fabrikası bile satın alabilirdi.

Chris Hill-Scott bisiklet sevdasına yönelik açtığı Flickr hesabında da ona bir servete mal olan bisikletini fotoğraflarını çekip atıyor. Aynı zamanda twitter’da da üzüntülerini belirten Chris, yanlış alınan kararların nelere mal olacağını hayranlarına bildiriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.