Ana sayfa Bitcoin Bitcoin Gerçek Para Birimleriyle Karşı Karşıya Geldi

Bitcoin Gerçek Para Birimleriyle Karşı Karşıya Geldi

PAYLAŞ

Dijital para birimlerinden biri olan Bitcoin, her geçen dün değer kazanıyor ve böylelikle finançıların gözünü korkuttu. Dünyada ki bir çok finans uzmanının sözlerine baktığımız zaman, Bitcoin gelecek zamanlarda daha da fazla değer kazanarak, gerçek para birimlerine karşı, savaş açıcak ! İlk çıktığı zamanlarda Bitcoin miner denen cihazlar ile, bitcoin üretmeye başlayanlar, şu anda köşeyi döndü diyebiliriz. Bitcoin ilk çıktığı zaman, kodlamasını yapan kişi bile şu anda bu kadar büyümesini tahmin etmiyordu. İlerleyen günlerde iyice değer kazanacağı bilinen Bitcoin’in, gelecekte gerçek para birimleri ile yarışacağı ve belkide gerçek para birimlerinden daha da değerli olabileceğini söyleyebiliriz.

Peki ya Bitcoin Fikri Nasıl Çıktı ?
Aslında Bitcoin ilk çıktığı zamanlarda sadece, kişisel bir para birimi olarak görülmüştü. Ancak dünya buna alışmadığı ve bunun bir ilk olması, Bitcoin’in büyümesini tetikledi ve Bitcoin şu anda dünyanın en büyük ve en gelişmiş sanal para birimi durumunda. Bitcoin fikrinin ortaya koyulmasının ve bu fikrin şu anda günümüze kadar uzamasının tek nedeni de, hiçbir şekilde para basma makinesi ile basılmayacak olması. Çünkü, Bitcoini üretmek için gerekli olan şeyler arasında para basma makinesi yok ! Ve bu yüzden de bitcoin sanal para birimi olarak günümüze kadar geldi.

Bitcoin Gerçek Hayatta Nasıl Kullanılıyor, İşlemler Neler ?
Aslında bu düşünce geçtiğimiz 3-4 sene öncesine kadar bir hayal olarak kalmıştı. Ancak ilerleyen zamanlarda Bitcoinin çok fazla değer kazanmasıyla beraber, artık Bitcoin  günümüzde gerçek bir para birimi olarak kullanıldı. En basitinden örneklerle yazımıza devam edersek, şu an da Türkiye de bile en az 10, dönüşüm yapan güvenilir internet sitesi var. Seçtiğiniz para birimlerine bitcoin dönüşümü yapılıyor. Bunun yanı sıra, Bitcoin’i şu anda baktığımız zaman, havaalanlarında bile kullanabiliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda hayal ve gerçekleşmesi imkansız olarak görülen bitcoin’in gerçek hayatta kullanımı, geçtiğimiz yıllarda gerçekleşti ve artık Atatürk havaalanında bile kullanılmaya başlandı. Evet çok ilginç değil mi ? Bitcoin şu anda Havaalanların da gerçek paraya dönüştürülmek amacıyla kullanılıyor. Makineye bitcoin’e sahip olduğunuz bilgileri yazıyorsunuz ve makine size TL veya dolar olarak dönüşüm yapıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.