Ana sayfa Dünyadan Bitcoin Nerelerde Kullanılır?

Bitcoin Nerelerde Kullanılır?

PAYLAŞ
Bitcoin Nerelerde Kullanılır

Kripto paranın zaferi son zamanların en çok konuşulan konulardan bir tanesi. Bir de Durum böyle olunca, Bitcoin nerelerde kullanılır? sorusu akıllara geliyor.

Sadece bir gecede 3 bin dolar artan kripto para birimi BTC, Portekiz ekonomisini de geçerek tekrar gündeme gelmişti. Son zamanların en iddialı çıkışlarından birini yapan Bitcoin, Türkiye borsalarında 65 bin TL’den işlem görüyor. Hızlı bir ivme yakalayan BTC, insanların kripto paraya ve dolayısıyla geleceğe bakış açışını değiştiriyor.

Kripto paraların babası olarak bilinen BTC’nin hızlı artışı yatırım yapanların önünü açtı. Yeni yatırımcıları da bünyesine katan BTC akıllara şu soruyu getirdi: Bitcoin gelecekte nerelerde kullanılacak? insanlar yakın gelecekte bitcoin veya diğer kripto para birimleriyle neler yapabilecek? merakla beklenen sorulardan.

Bitcoin Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde bir çok alanda kullanılsa da aslında Bitcoin yakın gelecekte hayatımızın bir parçası olabilir. Bu konuda sıradışı fikirlerini savunan ekonomi uzmanları yer alıyor. Uzmanların öngörüsüne baktığımızda BTC yakında tüm dünya da kullanılacak ve değerini arttıracak. Kullanım alanlarına baktığımız zaman;

  • E-Ticaret siteleri artık Bitcoin ile hızlı satışlar yapabilecek. Böylelikle sanal poslarda yapılan işlemler artık çok daha hızlı bir hal alacak.
  • Mağazaların bir çoğu ödeme yöntemi nakit ve kartlı satışlarının yanına Bitcoin ile satışı ekleyecek. Her ne kadar Dünyanın farklı bölgelerde gerçekleşmiş olsa da, mağaza sayısının kısıtlı olması, gelecekte bir çok yeni mağazanın BTC ile tanışabileceğini değiştirmiyor.
  • Ülkeler arasında yapılan anlaşmaların bir çoğunda Bitcoin ile ödemeler yapılacak, alınacak. Buna örnekler yakın zamanda gelebilir şeklinde haberler bulunmakta.

Bitcoin’in kullanım alanının herhangi bir sınırı yok. Gelecekte BTC ile neler yapılacak? nerelerde kullanılacak? gibi sorular yakın zamanlarda cevaplarıyla tekrardan karşımıza çıkacaktır. Uzmanların görüşüne göre BTC’nin ülkeler tarafından tanınması ile beraber yatırımcılar da bu duruma el attı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here