Ana sayfa Yazılım BitTorrent’ten Torrent Temelli Tarayıcıyı : Maelstrom

BitTorrent’ten Torrent Temelli Tarayıcıyı : Maelstrom

PAYLAŞ

Dünyanın belki de en popüler dosya indirme programlarından biri olan BitTorrent, bugün yaptığı açıklamayla ilk torrent temelli internet tarayıcısını duyurdu. Şu anda kod adıyla anılan ve Project Maelstorm ismi verilen yazılım küçük bir test grubuna açılacak (alfa sürüm şeklinde) ve sadece davet sistemiyle çalışacak. Kısa bir süre sonra Maelstorm davetiyesi arayanlar olacaktır.

Her ne kadar BitTorrent firması projenin şu anda çok erken bir aşamasında bulunsa da, Maelstorm‘un “gerçekten paylaşılan bir web” haline gelmesinde ilk adım olacağına inanılıyor. Şu anda da yazılımı deneyenlerden kullanılabilirlik ve emniyetle ilgili geri dönüşler alınıyor.

bittorent-project-maelstrom-2

BitTorent’in önemli isimlerinden Eric Klinker konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Eğer başarılı olursak, bu projenin internette bugün karşımıza çıkan üzücü problemleri çözeceğine inanıyoruz. İnterneti nasıl açık tutabiliriz? Nasıl tarafsız olmasını sağlayabiliriz? Nasıl özel bilgilerimizin büyük şirketler tarafından ele geçirilmediğine emin olabiliriz? Nasıl internet içeriğinin verimli bir şekilde ölçeklendirilmesine yardım edebiliriz? BitTorrent‘in temelini destekleyen güç ve bugüne kadarki tüm ürünlerimiz yapabileceğimizin en büyük kanıtıdır.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.