Ana sayfa Sektörden BlackBerry Yeni Ortağını Buldu Firmada Yüzler Gülüyor

BlackBerry Yeni Ortağını Buldu Firmada Yüzler Gülüyor

PAYLAŞ

Akıllı telefonların mobil cihazlar arasındaki yükselişi aynı zamanda BlackBerry‘nin çöküşünü başlatmıştı. Firma, QWERTY klavyeli modellerinin satış rakamlarındaki düşüşü çaresiz şekilde izlerken firma mali açıdan önemli zorluklarla yüz yüze kalmıştı.

2013 yılının ilk ayında BlackBerry 10 işletim sisteminin duyurulması ve Z10 ile Q10 gibi modellerle firmanın imajı tazelenmeye çalışılmış ancak satış rakamları yine yüz güldürmemişti. Son aylarda iflas ve ortaklık konusuyla sıkça gündeme gelen BlackBerry’den önemli bir haber geldi.

Apple ve Samsung’un cihazlarını üreten Foxconn isimli firmayla anlaşan BlackBerry bundan sonra cihazlarını Foxconn’a ürettirecek. Düşük maliyetler, hızlı ve kaliteli üretim süreciyle BlackBerry mali açıdan biraz daha rahat günler geçirecek. Mevcut durumda gün geçtikte artan bir zarar tablosuyla karşı karşıya kalan firma, Foxconn ile yapılan ortaklıkla birlikte firma uzun vadede kar etmeye başlayacak.

BlackBerry’nin CEO‘luk görevini üstlenen John Chen tarafından yapılan bu resmi duyuruya göre BlackBerry ve Foxconn arasında 5 yıllık bir  anlaşma imzalandı. Firmanın hisseleri ise bu gelişmenin ardından hemen artış gösterdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.