Ana sayfa Sektörden BlackBerry’de CEO değişikliği son durumu : Yılan hikayesi

BlackBerry’de CEO değişikliği son durumu : Yılan hikayesi

PAYLAŞ

Cep telefonu sektöründe bir dönemin parlayan yıldızı BlackBerry‘den üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Çok değil, içerisinde bulunduğumuz 2013 yılının başında adını değiştiren, yeni işletim sistemini duyuran firmada işler iyiye gitmiyor.

Son olarak Kanada’lı FairFax isimli şirketle olan satış görüşmeleri ile gündeme gelen BlackBerry’nin satış işlemini durduğu ortaya çıktı. FairFax’in BlackBerry için verdiği 5 milyar dolarlık teklif bu sebeple artık geçersiz kılındı. FairFax ile yatırım ortaklığı konusunda masaya oturacağı söylentileri devam ederken BlackBerry’den gelen bir diğer haber ise şirketin CEO’su Thorsten Heins‘in işine son verildiği yönünde oldu. Şirketin yeni CEO‘sunun ise  John S. Chen olduğu duyuruldu.

Şirketin şimdiye kadar içerisinde bulunduğu en zor durum olarak niteleyebileceğimiz bu durum, firmanın son dönemlerini yaşadığının bir göstergesi olabilir. Kararsızlık ve yönetimde değişikliği isteği firmayı daha zor günlere sürükleyecek mi hep birlikte göreceğiz. Ancak firmada süren bu ağır belirsizlik koşullarının hisse senetlerini de olumsuz yönde etkilediğini belirtmekte fayda var.

1 YORUM

  1. Thorsten Heins’ın kesinlikle başarısız bir yönetici olduğunu düşünmüyorum. BlackBerry’nin kendini yenilemeye başlaması köklü bir değişikliğe gitmesi iyi bir adım olabilir, fakat bu yenileme işinde geç kalması şirketin sonunu getiriyor. Chen’in de çok bir yenilik getireceğinede asla inanmıyorum. Umarım BlackBerry ayakta kalmayı başarır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.