Ana sayfa Mobil Bluetooth 4.2 Standardının Yeni Özellikleri Belli Oldu

Bluetooth 4.2 Standardının Yeni Özellikleri Belli Oldu

PAYLAŞ

Giderek yükselişe geçen Bluetooth teknolojisi yeni tanıtılan sürümü Bluetooth 4.2 ile uçmaya başlıyor. Artık özellikle akıllı telefonlar başta olmak üzere Bluetooth üzerinden yapılan veri transferlerinin hızı 2,5 katına yükseliyor.

Bluetooth Special Interest Group (SIG) tarafından tanıtılan yeni Bluetooth 4.2 versiyonu beraberinde yeniliklerle dolu bir takım özellikleri daha getiriyor. Öne çıkan özellikler arasında arttırılmış güvenlik önlemleri, veri transferlerinde üst düzey hıza ulaşabilme ve Bluetooth Smart için yapılan güncellemeler var.

bluetooth

Yeni gelecek Bluetooth 4.2 ile birlikte bağlantılara yapılacak güncellemeler dışında ayrıca güç tüketimi ihtiyaçları da düşük tutularak daha uzun süreli cihaz kullanımı sunacak. Ayrıca yeni versiyon ile IPv6 desteği de gelecek özellikler arasında yerini alıyor.

Akıllı cihazlar artık WiFi ya da farklı bir uygulamaya ihtiyaç duymadan Bluetooth üzerinden internet erişimini de sağlayabilecekler. Yılbaşından sonra tüm akıllı cihazlar için piyasaya sürülecek bu versiyonu merakla bekliyoruz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.