Ana sayfa Otomobil Dünyada Bir İlk ! BMW Uzaktan Kumanda ile Park Özelliğini Duyurdu!

Dünyada Bir İlk ! BMW Uzaktan Kumanda ile Park Özelliğini Duyurdu!

PAYLAŞ

Otomotiv sektörünün liderlerinden BMW Uzaktan Kumanda ile Park Özelliğini Duyurdu İşte 100.yıl şerefine twitter üzerinden paylaşılan özellik ve detayları.

Geçtiğimiz günlerde şuradaki haberimizde Mercedes’in BMW için verdiği gazete ilanından ve Twitter’dan yayınladığı 100. yıl kutlama videosundan bahsetmiştik. BMW 100.yılına yenilikler ile giriyor. Sektörün en büyük firmalarından olan BMW, geleceğin teknolojilerine ürettiği arabalarında yer veriyor. Tam donanımlı araç üretmek için uzun zamandır çalışan firma, geçtiğimiz saatlerde, dünyada bir ilk olarak karşımıza çıkacak BMW Uzaktan Kumanda Park sistemi ile, araçlarımızı kolay bir şekilde park edebileceğiz.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber her alanda yenilikler karşımıza çıkıyor. Elektronik aletlerde her gün bir yeniliğin karşımıza çıktığı bu günlerde, teknoloji ile otomotiv birleşti ve karşımıza BMW Uzaktan Kumanda ile Park Özelliğini Duyurdu!. BMW’nin uzun zamandır üzerine çalıştığı bu proje, BMW’nin 100. yılına saklanıyordu. Proje nihayet twitter üzerinden duyuruldu. BMW’nin resmi twitter sayfasında “Dünyada bir ilk ! BMW uzaktan kumanda park özelliğinin yer aldığı BMW7 serisiyle Pazartesi sabahınızı Yeniden tanımlayın!” şeklinde duyurulan özelliğin bir de tanıtım videosu yer alıyor ;

Videoda da izlediğiniz üzere, aracın kumanda sistemine koyulan bir sistem ile birlikte, aracınızın uzaktan kumandasını kullanarak kolay bir şekilde park yapabiliyorsunuz. Böylelikle hem zor alanlara rahat bir şekilde park edebiliyor, hem de kolay bir şekilde çıkabiliyorsunuz. BMW Uzaktan Kumanda ile Park Özelliği yeni çıkan BMW7 Serisinde yer alacak. Bu özellik daha da geliştirildiği zaman, park sıkıntısı da ortadan kaldırılmış olacak.

Dev otomobil üreticisi BMW’nin 100.yılı şerefine bu denli farklı bir özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkması, özellikle BMW hayranlarının fazlasıyla dikkatini çekmiş durumda. Aracın kumandasını kaybettiğiniz zaman ortaya çıkacak durumlar, ya da aracın kumandasına sahip olan herkesin bu özelliği kullanıp kullanmayacağı hakkında herhangi bir bilgi verilmezken, BMW’nin bu konuda da büyük adımlarla ilerlediğini söyleyebiliriz. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber otomotiv sektöründe de teknolojik gelişmelerin yaşanması, oldukça mutlu edici. Lakin, baktığımız zaman bir çok otomotiv üreticisi piyasaya çıkaracakları yeni araçlarında, farklı özellikleriyle karşımıza çıkma çabasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.