Ana sayfa Editörden BTK Radyasyon Uyarısı ile ilgili Açıklama Yaptı!

BTK Radyasyon Uyarısı ile ilgili Açıklama Yaptı!

PAYLAŞ
BTK Radyasyon Uyarısı ile ilgili Açıklama Yaptı!

Bir anda virüs gibi yayılan Cep telefonlarınızı kapatın mesajlarına son nokta koyuldu. BTK Radyasyon Uyarısı ile ilgili Açıklama Yaptı! İşte o açıklama.

Sosyal medyanın en çok konuşulan konularından olan Bu Gece cep telefonlarınızı kapatın şeklindeki uyarı mesajları sonrasında resmi açıklama geldi. BTK tarafından kullanıcıları bilgilendirmek adına açıklama yapıldı. Söz konusu uyarıyı merak edenler şuradaki haberimizden ulaşabilir.

Whatsapp, Twitter ve Facebook aracılığıyla adeta virüs gibi yayılan mesaj sonrasında resmi açıklamalar da karşımıza çıktı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan resmi açıklama bir kez daha büyük troll olayını ortaya koydu.

BTK Radyasyon Uyarısı ile ilgili Açıklama Yaptı!

Super Ay sonrasında gezegenimizin çok yüksek radyasyonlara maruz kalacağına dair yayınlanan mesajlara karşılık şu şekilde bir açıklama yapıldı;

“Doğruluğu teyit edilmeyen ve kamuoyunu yanlış yönlendirme ihtimali bulunan bu tür mesajlara vatandaşlarımızın itibar etmemesi ve ihtiyatla yaklaşması gerektiği değerlendirilmektedir.” organize bir şekilde kişi veya kişiler tarafından yayınlanan bu mesaj sonrasında sosyal medya karışmıştı.

Her ne kadar sahte haber olduğuna dair bazı bilgilendirmeler yapılsa da, bunlar geçerliliğini kaybetmiş olmalı ki BTK’da ressmi kanallar aracılığıyla açıklama yaptı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.