Ana sayfa Sosyal Medya Bu Gece Cep Telefonunuzu Kapatın Mesajlarına Dikkat!

Bu Gece Cep Telefonunuzu Kapatın Mesajlarına Dikkat!

PAYLAŞ
Bu Gece Cep Telefonunuzu Kapatın Mesajlarına Dikkat!

Son günlerin en çok konuşulan konularından olan Super Ay sonrasında Bu Gece Cep Telefonunuzu Kapatın Mesajlarına Dikkat! İşte o mesaj ve detaylar.

Sosyal medyada Ay ile ilgili büyük bir trolleme olayı gerçekleşti. Süper Ay sonrasında en çok konuşulan olaydan birisi de yapılan bu troll olay oldu. Süper Ay nedir diye merak edenler için belirtelim. Ay her zaman ki halinden %30 daha parlak ve %12 daha büyük görünüyor, buna Süper Ay deniyordu.

Geçtiğimiz günler de gerçekleşen bu olay sonrasında bir daha ki Süper Ay evresi ise 25 Kasım 2034’de yaşanacak. Tüm dünyanın konuştuğu ve aynı zamanda paylaşım yaptığı bu konu ile ilgili büyük bir troll olay gerçekleşti. Sosyal medya da kaynak verilmeden paylaşılan bir haber, bir çok kullanıcının ilgisini çekti ve paylaşmalarını sağladı.

Bu Gece Cep Telefonunuzu Kapatın Mesajlarına Dikkat!

Whatsapp aracılığı ile aşağıdaki görseldeki gibi bir yazı yayınlayan Troller, bir çok kişiyi kandırmayı başardı. Bu gece 00:30 – 03:30 saatleri arasında telefon, hücresel cihaz, tablet vb. cihazları kapattığınızdan emin olun ve vücudunuzdan uzaklaştırın! Singapur televizyonu açıkladı. Şeklinde yazılan o görsel’de ayrıca Google, NASA ve BBC News’i kontrol edin mesajına da yer verilmiş. Dolayısıyla bir çok kişide kaynak olarak bunları görmüş.

dee

Whatsapp’da bir çok kullanıcı tarafından paylaşılan bu görsel sonrasında inananlar oldu tabii ki. Ancak sonradan konunun tamamen troll amaçlı olduğu kanıtlandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.