Ana sayfa Akıllı Telefon Bakanlık Açıkladı! Bu İki Markanın Şarj Aletleri Piyasadan Toplanıyor

Bakanlık Açıkladı! Bu İki Markanın Şarj Aletleri Piyasadan Toplanıyor

PAYLAŞ

Bilim,Sanayi ve Teknoloji bakanlığı yaptığı testler sonrasında Bakanlık Açıkladı! Bu İki Markanın Şarj Aletleri Piyasadan Toplanıyor

Yeni nesil akıllı telefonlarımızın en büyük sorunu şarjlarının az gitmesi. Bu durum sonucunda cihazımıza uyan her şarj aletini kullanmak durumunda kalıyoruz. Durum böyle olduğunda da kötü sonuçlar doğurabiliyor. Şarj aletlerinin kötü olması, hem size, hemde cihazlarınıza zarar verebilir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı geçtiğimiz günlerde en çok sorun çıkaran Ruger ve Subzero markalı şarj aletlerine test yaptı.

İki markanın farklı modelleri de testi geçemedi. Akıllı telefonların üretiminin yapılması dışında bir de akıllı telefon aksesuarları üreten firmalar var. Akıllı telefonu kullanan herkesin ortak sorunu şarj sorunu. Bu yüzden şarjımız azaldığında hele ki yanımızda şarj aleti yoksa, mecburen bilmediğimiz markanın şarj aletini bile cihazımıza takabiliyoruz.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığı bu durumu göz önünde bulundurarak, güvenlik tehlikesi ve yanma ihtimali yüksek 2 markanın şarj aletinin toplama kararını aldı. Ruger ve Subzero (Çinde 0.50 krş Türkiyedeki telefoncularda ise 5 TL-10 TL arası satılıyor) isimli markaların testten geçmeyen ve toplama kararı çıkarılan modeller ise şunlar : Ruger markası için RGR-5A, Subzero markası için ise CLT-768A modellerine sahipseniz 30 gün içerisinde Demirtaş Mah. Prof. Cemil Birsel Cad. No: 22 Eminönü – Fatih/İstanbul adresine ürünleri teslim edebilirsiniz.

Subzero markasına ait – CLT 768A Modelini aşağıda görüyorsunuz. Aldığınız şarj aletinin üzreinde genelde model yazmaz. Ancak ürünün fotoğrafı aşağıdaki şekilde ;

SubzeroBilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığı tarafından yapılan testte başarısız olan ve Yasaklanan diğer şarj aleti : Roger RGR-5A modelinin fotoğrafı ise şu şekilde ;

RogerBilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığının yaptığı açıklamada, ürünleri gerek elden, gerekse kargolayarak teslim edebilir, ürün parasının yanında kargo parasını dahi alabilirsiniz. HMZ Dış Ticaret‘in sattığı ve testlerde başarısız olan modellerin fotoğrafı ise şu şekilde ; Bakanlık tarafından yapılan testlerden geçemeyen bu iki markanın modellerine sahipseniz size tavsiyem derhal bu adrese göndermeniz yada bizzat teslim etmeniz.

Özellikle yeni şarj aleti alacak olan varsa, Gittigidiyor, sahibinden gibi internet sitelerinden orjinal ürün adı altında satılan şarj aletlerini alırken bir kez daha düşünün derim. Çünkü piyasada orjinal adı altında bir çok sahte ve testlerden başarısız olan şarj aletleri satılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.