Ana sayfa Akıllı Telefon Apple Sıkıntıda: Bu Sefer iPhone 7 Plus Patladı!

Apple Sıkıntıda: Bu Sefer iPhone 7 Plus Patladı!

PAYLAŞ
Bu Sefer iPhone 7 Plus Patladı

Samsung cephesinde yaşanan sıkıntılar sonrasında Apple Tarafında bir patlama haberi daha geldi. Bu Sefer iPhone 7 Plus Patladı! İşte detaylar.

Apple’ın geçtiğimiz haftalar da patlayan iPhone 7 manzarasıyla karşı karşıya kaldığını bildirmiştik. Samsung tarafında Note 7 cihazların toplatılması sonrasında Apple tarafında da iPhone 7’lerde sıkıntılar başladı.Son zamanların en çok tartışılan konusu yeni nesil akıllı telefonların bataryalarının güvenilir olup olmamasıydı.

Apple tarafında da patlama haberlerinin gelmesiyle kullanıcılar bir hayli tedirgin oldu. Samsung ve Apple gibi sektörün önde gelen 2 isminde oluşan bu sıkıntılar zamanla daha da artabilir. Apple iPhone model cihazın geçtiğimiz haftalar da patlamayla karşı karşıya kaldığını şuradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bu Sefer iPhone 7 Plus Patladı!

Geçtiğimiz haftalar daki patlama sonrasında bir patlama haberi de iPhone 7 Plus hakkında geldi. Bu Sefer iPhone 7 Plus Patladı. Kullanıcı satın aldığı iPhone 7 Plus’ı kargodan teslim aldığında bataryasının patladığını söylemiş, daha sonrasında Apple yeni cihaz vermişti. Apple tarafından bu konuyla alakalı hiç bir açıklama gelmeden konu kapatıldı.

Çinli bir kullanıcının siparişini verdiği iPhone 7 Plus’da kutudan patlamış bir şekilde çıktı. Çin’in popüler kaynaklarından MyDriver yaptığı haber de patlayan iPhone 7 plus cihazın dış kaynaklı sorunlardan dolayı patladığını belirtti.

apple-patlama-2 apple-patlama

Daha önceki haber ile beraber toplamda 2 tane iPhone 7 modelleri patlama haberi karşımıza çıktı. Bu haberlerin ilerleyen zamanlar da artıp atmayacağı konusunda net bir açıklama yok. Zaten bir çok kullanıcı da bu durumdan tedirgin. iPhone 7 ve iPhone 7 patlama haberlerinin artması Apple satışlarını olumsuz yönde etkileyebilir.

iPhone 7 Cihazlar Neden Patlıyor?

iPhone 7 cihazların teslimat sırasında veya kargodayken patlaması durumun oldukça tehlikeli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. iPhone 5s’den önceki nesiller de bu tarz sorunlar ortaya çıkmadı. Bunun sebebi de bataryaların daha dayanıklı ve esnek olmasıydı. iPhone 7 Neden Patlıyor sorununun cevabı da bataryalar da gizli.

Kasaların inceltilmesi bataryalara olumsuz yansımış olmalı ki alınan 2. iPhone 7 patlama haberi bu.Yeni nesil bataryalar da yaşanan bu sorun giderilecek mi, Apple tarafından açıklama yapılacakı mı hep beraber ilerleyen zamanlar da göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.