Ana sayfa Dünyadan Bükülebilen Silah Cornershot Türkiye’de Üretilmeye Başladı!

Bükülebilen Silah Cornershot Türkiye’de Üretilmeye Başladı!

PAYLAŞ

Daha öncesinde farklı ülkelerin ordusu tarafından kullanılan Bükülebilen Silah Cornershot’ın Türkiye’de Üretimine Başlandı! Detaylar haberimizde.

Çin, Amerika ve İsrail ordusu tarafından kullanılmaya başlayan ve özel hareket birimlerinin işine ciddi derecede yarayan, hedefe doğru bükülebilen silah cornershot, yakında ülkemizde de üretilecek. Ordunun hedefe daha da yakın olması adına önemli bir rol oynayacak.

Amerikan ordusunun geçtiğimiz yıl kullanmaya başladığı, testler sonucunda ciddi derecede işe yarayan Cornershot silahlar, daha sonrasında İsrail ve Çin ordusu tarafından da kullanılmaya başlanmıştı. Silahın en büyük özelliği, hedefe doğru bükülebilir olması. Yani örneğin kör noktadasınız ve sağ tarafınız da hedef var. Sağ tarafa dönmek yerine, köşeye doğru silahı sağ tarafa bükmek mümkün.

Bükülebilen Silah Cornershot Türkiye'de Üretilmeye Başladı!

Bükülebilen Silah Cornershot Türkiye’de Üretilmeye Başladı!

Duvar arkasındayken hedefi görüp, ateş edebilir hale gelmiş olacak. Yani aslında bir nevi, köşeler de sağ ya da sol da bulunan hedefi kamera sistemi sayesinde kolayca görüp, etkisiz hale getirebiliyor. Elektrik ve Elektronik Mühendisi olan Görkem Kalender, yaptığı açıklamalar da teknolojinin silah sanayisi ile birleşip ortaya çıkan Cornershot isimli bükülebilen bu silahın, ülkemizde de üretildiğini belirtti. Silahın maaliyetine bakacak olursak, 8 bin TL’lik bu silah, yüksek donanıma sahip. Yani sadece bükülebilir değil. Bükülmesinin yanı sıra, gece görüş kamerasına da sahip olan silah, köşeden çıkmadan ateş edilebilir olduğu için, ordunun can güvenliğini önemli derecede koruyor.

Sağ ve sol tarafa hareket edebilen silah, yönlendirildikten sonra ekrandan kamera sistemine bakılıyor. Böylelikle hedefi kamera sisteminden görebilmekte mümkün oluyor. 5 mühendis, 5 işçi tarafından 1 sene 6 aydır geliştirilen Cornershot, Ankara İvedik OSB’de üretiliyor. Kamera sistemine sahip silah, WiFi bağlantı özelliğine de sahip. Böylelikle operasyon sırasında vs. tim merkezine görüntüler aktarılıyor ve operasyon buna göre şekillendirilebilir hale geliyor.

Bükülebilen Silah Cornershot Türkiye'de Üretilmeye Başladı! 2Ordunun özellikle kör noktalardaki köşeler de daha da iyi hedefe odaklanması ve operasyonların daha iyi yönetilmesi adına üretilmeye başlanan ve Toplamda 4 kilo 300 gram ağırlığa sahip olan bükülebilen silah Cornershot dan Türkiye’de 20 adet bulunuyor. TSK’ya 20 adet gönderilen silahın üretimine devam ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.