Ana sayfa Bilgisayar Büyük 21 Ekim Siber Saldırısı Araştırılmaya Başlandı!

Büyük 21 Ekim Siber Saldırısı Araştırılmaya Başlandı!

PAYLAŞ
Büyük 21 Ekim Siber Saldırısı Araştırılmaya Başlandı!

İnternet tarihinin en büyük DDoS saldırılarından birisi dün gerçekleşti. Dev şirketlerin de etkilendidiği Büyük 21 Ekim Siber Saldırısı Araştırılmaya Başlandı!

Dün gerçekleştirilen ve etkisinin hala devam ettiği Büyük 21 Ekim Siber Saldırısı hakkında araştırmalar devam ediyor. Amerikanın en bilindik DNS sunucu şirketlerinden DynDNS’e yapılan saldırının izleri hala sürüyor. 21 Ekim cuma günü gerçekleştirilen siber saldırılar sonrasında bir çok internet sitesi ve servislere erişim problemi yaşandı. Spotify, Soundcloud, Twitter, Amazon ve Paypal gibi dev şirketler de bu durum sonrasında bir hayli zarar etti. Durum böyle olunca da bir çok soru akıllara geldi.

Dyn şirketi tarafından DNS sunucu hizmeti verilen bu siteler ve servisler dışında bir çok internet sitesi de bu durumdan etkilendi. Saldırıların gerçekleştiği sırada ödeme yapma, ödeme alma, havale gibi bir çok işlemler de aksadı. Bu da iş dünyasına kadar yansıdı.

Büyük 21 Ekim Siber Saldırısı Araştırılmaya Başlandı!

Hackerler tarafından gerçekleştirilen 21 Ekim Siber Saldırısı sonrasında araştırmalar devam ederken aslında DDoS saldırılarının ne denli büyük ve tehlikeli olabileceği de bir kez daha kanıtlanmış oldu. Hackerların sahte trafik yaratması ile sunuculara yüklenmesi ile ortaya çıkan Büyük 21 Ekim Siber Saldırısı DDoS saldırılarının ne denli büyük olduğunu gösterirken aynı zamanda ülkeler arasında da siber saldırıların artmasına neden oldu.

Dyn sunucularına yönelik düzenlenen bu saldırı sonrasında bir çok servisin, internet sitesinin ve şirketlerin zarar etmesi sonrasında FBI konu ile ilgili araştırmalara başladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.