Ana sayfa Dünyadan Büyük Deprem Sonrası inekler Mahsur Kaldı!

Büyük Deprem Sonrası inekler Mahsur Kaldı!

PAYLAŞ
Büyük Deprem Sonrası inekler Mahsur Kaldı!

Doğal afetler sonrasında yaşanan zayiat, insanları derinden üzerken, Büyük Deprem Sonrası inekler Mahsur Kaldı! İşte yürek burkan o görüntü..

Geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda’da meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki deprem ülkede ciddi hasarlara yol açtı. Bir çok yapı zarar görürken, toprak kayması da sıklıkla yaşandı. Ülkenin büyük bir bölümünün zarar gördüğü deprem sonrasında ortaya çıkan bir görüntü adeta yürekleri burktu. Ülkede yaşanan Tsunami ile beraber binaların çökmesi, toprakların kayması meydana geldi. Bu durum ciddi zararlara meydan oldu.

Deprem ülkesi Yeni Zelanda’nın yaşadığı doğal afet sonrasında toprak kaymasının yaşandığı bir bölge de ilginç görüntüler kaydedildi. Bir bölge de yaşayan inekler, yaşadıkları doğal alanın tamamen yok olması sonrasında ada tarzı bir alanda mahsur kaldı.

Büyük Deprem Sonrası inekler Mahsur Kaldı!

Bir helikopter ile kaydedilen görüntüler de etrafındaki tüm alanların toprak kayması ile yok olduğu inekler yer alıyor. Depremin en şiddetli hissedildiği bölgelerden olan 3 ineğin bulunduğu South Island’da bir çiftlikte yaşayan inekler toprak kayması sonrasında ortaya çıkan ufak bir alanda mahsur kaldı.

3 ineğin etrafına bakması ve toprak kayması sonrasında oluşan ufak alanda yaşam mücadelesi görüntülendi. Kaydedilen görüntüler kısa bir süre içerisinde sosyal medyanın gündemine oturdu. Yetkililer 3 ineğin sağ salim bir şekilde kurtarıldığını açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.