Ana sayfa Uygulama Can Kurtaran Mobil Uygulama : SOSmart

Can Kurtaran Mobil Uygulama : SOSmart

PAYLAŞ

Can Kurtaran Mobil Uygulama : SOSmart adında geliştirilen yeni uygulama ile trafik kazaları sonrasında hayat kurtarmayı amaçlanıyor.

Trafik kazaları sonrasında kazazedenin daha önceden belirlenen konumunu acil yardım servislerine gönderiyor. İlerleyen günlerde popüler olması beklenen SOSmart uygulaması ile ilgili detaylar haberimizde.

Ülkemizde trafik kazası yapan kişiler, en kısa zamanda acil yardım ekiplerine haber vermek zorundadır. Oluşan bazı kazalarda yardım edebilecek durumları olmayan insanlar için, telefonlarına yüklenen SOSmart adlı uygulama, siz kaza yaptıktan sonra kaydettiği yerinizi acil yardım servislerine gönderiyor. Kaza geçiren kişilerin 112’yi aramaları yeterli olurken büyük kazalarda bu numaraları bile arayamayacak durumda insanlar söz konusu. SOSmart uygulaması tam burada devreye girerek belki de hayatınızı kurtaran bir uygulama olacak.

Can Kurtaran Mobil Uygulama : SOSmart

SOSmart uygulaması kaza esnasında akıllı cihazlarda bulunan sensörler sayesinde kazayı algılıyor ve daha önce sizlerin belirlediği birkaç kişiye konum bilginizi gönderiyor.

Bu sayede kaza yapan insanların yerleri daha çabuk tespit ediliyor ve daha hızlı bir şekilde yardım gönderiliyor. Yeni geliştirdikleri uygulamalarına bir hayli fazla güvenen SOSmart geliştiricileri, oluşturdukları algoritma ile hata payının sıfır olduğunu bildiriyor. Daha birçok özelliğe sahip olan SOSmart uygulaması ayrıca kullanıcının araç içinde olup olmadığını, hızını ve kazanın ne kadar şiddetli olduğunu dahil algılayabiliyor. Eğer çok ciddi bir kaza yaşanmamış ise alarm devreye girmiyor.

Her telefonda bulunması gerektiğini düşündüğümüz SOSmart uygulaması, gelecek aylarda birçok insan tarafından kullanılacak. Bizlerinde size tavsiyemiz özellikle araç kullanan kişilerin bu uygulamayı indirmesi. Aksi takdirde ülkemizde, tenha bölgelerde olan kazalar sonucunda insanlar geç müdahale ve kan kaybından hayatını yitiriyor. SOSmart uygulaması sayesinde kazada hayatını kaybeden insan sayısının minimum seviyeye indirilmesini ümit ediyoruz.

Uygulamanın Android cihazlar için olanını buradan, iOS cihazlar için olanını ise buradan indirebilir, kolay bir şekilde cihazınıza kurabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.