Ana sayfa Sektörden Canlı Yayında Yapay Zeka Sohbeti Gerçekleşiyor

Canlı Yayında Yapay Zeka Sohbeti Gerçekleşiyor

PAYLAŞ
Canlı Yayında Yapay Zeka Sohbeti Gerçekleşiyor

Son zamanların en ilginç canlı yayınlarından bir tanesi gerçekleştiriliyor. Google home asistanları aracılığıyla Canlı Yayında Yapay Zeka Sohbeti Gerçekleşiyor.

Bu zamana kadar görüşmemiş bir sohbete tanık olmaya ne dersiniz? Teknolojinin gelişmesi ile sadece akıllı telefon veya bilgisayarlar değişmiyor. Artık akıllı asistanlar daha da zeki hale getirildi diyebiliriz. Hatta insanlığın korkusu olan “İnsana Benzeme” giderek daha da gelişmişlik kazanıyor.

Robotlara yetenek kazandırılması ile beraber yapay zeka sistemleri de gelişmiş hale getirildi. Son olarak Google tarafından tanıtılan Google Home asistanını sizlere paylaşmıştık. Bir çok kullanıcının en yakın yardımcısı olması planlanan Google Home, Twitch’de canlı yayında sohbet ediyor. İki Google Home asistanının karşılıklı konulması ile beraber, sohbet başladı.

Canlı Yayında Yapay Zeka Sohbeti Gerçekleşiyor

Asistanlar birbirine sorular soruyor, espriler yapıyor hatta bunun yanında bazı bilimsel konulara değiniyor. İşin en ilginç tarafı ise, Google Home’un 2 asistanı da kendini insan olarak tanıtıyor. Dolayısıyla ortaya ilginç sohbetler çıkabiliyor.

İnsan gibi cevaplar veren iki asistana sahip bir kişi, bir cihaza Vladimir adını verirken, diğerine ise Estragon adını vermiş durumda. Yaklaşık 5-6 saattir Twitch üzerinden canlı yayınlanan sohbet kimi zaman eğlenceli olabiliyor. Kimi zaman ise oldukça ciddi bir hal alıyor. Şakalaşmaların, bilimsel haberlerin görüşüldüğü İki Google Home asistanının Twitch üzerindeki canlı sohbetine yukarıdan ulaşamayanlar şuradaki link aracılığıyla ulaşabilir!

Haberi yazdığımız sırada toplamda 710 bin kişinin yayını izlediğini gördük. Ayrıca anlık olarak 29 bin’e yakın kişide canlı olarak bu sohbeti takip etmiş durumda.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.