Ana sayfa İnceleme Canon EOS M Kutu Açılış Videosu

Canon EOS M Kutu Açılış Videosu

PAYLAŞ

Teknovi olarak yapmak istediğimiz en temel şey sizlere işinize yarayacak videolar sunmak. Bu amaç doğrultusunda Canon‘un boyutuna göre oldukça iddialı özelliklere sahip olan EOS M modelini satın aldık. Mevcut kameramızdan daha kaliteli video ve fotoğraflar çeken EOS M, içerisinde yer alan APSC algılayıcı ile DSLR makineleri neredeyse aratmayacak bir performans sergiliyor.

Makineyi alır almaz video ve fotoğrafların kalitesi kendini belli etti. 18-55mm IS STM lens ve 90EX Canon flaş kitiyle birlikte satılan EOS M modelini farklı kitlerle bulmanız da mümkün. 22mm’lik lens veya hem 18-55mm hem 22mm lensi içeren kutulu şekillerde de satılan Canon EOS M, yavaş yavaş stok bitirme sürecine girmiş durumda.

Çoğu teknoloji mağazasında yaklaşık olarak 800TL gibi bir fiyatla satılan cihazı bulmak son derece zor. Özellikle Ankara içerisinde videoda da belirttiğim gibi son kalan kapalı kutu Canon EOS M olduğunu düşünüyorum çünkü tüm mağazalar ısrarla teşhir ürünü satmaya çalıştı.

canon-eos-m-kutu-acilimi-haber-ici

Canon EOS M modeli ile ilgili ilk çıkan sürümlerinde bir odaklama problemi olduğunu söyleniyor. Yabancı kaynaklar tarafından hazırlanan bazı karşılaştırma videolarında böyle bir sorun açıkca görülmekte. Yayınlanan 15MB’lık bir firmware güncellemesi ile Canon odaklama sırasında yaşanan gecikmeyi yarıya indirdi. Benim satın aldığım cihazın içerisinde direkt olarak güncellenmiş firmware çıktı. Ancak zaten sabit odakla video çekeceğim için bu sorunun benimle pek bir ilgisi yok.

1080p kalitesinde 30fps videoları ve 720p kalitesinde 60fps videoları pek yakında sizlerle paylaşacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.