Ana sayfa Sektörden Canon’un Yeni Profesyonel Kamerası “EOS-1D X Mark II” Tanıtıldı

Canon’un Yeni Profesyonel Kamerası “EOS-1D X Mark II” Tanıtıldı

PAYLAŞ

Fotoğrafçılığa yeni bir boyut kazandıracak yeni fotoğraf makinesi tanıtıldı. Canon’un Yeni Profesyonel Kamerası detayları haberimizde.

Fotoğraf makinesi üreticileri arasında kendini kanıtlamış bir firma olan Canon, lensleri ve fotoğraf makineleri ile birlikte dünyanın önde gelen firmalarından birisi. Bu aralar Profesyonel fotoğrafçılar için daha fazla zaman ayıran Canon, yeni DSLR kamerası olan EOS-1D X Mark II ‘yi tanıttı. Yeni kamera ile beraber ezber bozulacak. Hatta profesyonel fotoğrafçılığa yeni bir boyut getirilecek. Canon’un 2016 yılında çıkarması planlanan bu kamera Amiral gemi olarak adlandırılıyor. Üretilen diğer DSLR makinelere göre kat kat daha fazla özelliklere sahip olan kamera 20.2 megaPiksel’e sahip olacak. Bunun yanı sıra full frame sensör ile kullanıcıların karşısına çıkacak makinenin işlemcisi de DIGIC 6+ olacak. Donanım bakımından rakiplerini geride bırakıcak olan makine 14 Fps’de 170’e kadar ardışık çekim yapabiliyor. Diğer makinelerde olduğu gibi, RAW veya JPEG çekim seçiminin yapıldığı makinede, Canon’un tanıttığına baktığımızda, JPEG seçildiğinde fotoğraf çekmenin sınırı olmadığı söyleniyor.

Canon'un Yeni Profesyonel Kamerası FotoğraflarıSadece Fotoğraf Çekiminde Değil, Video da Üstün Performans
Fotoğrafın yanı sıra video çekiminin de öne çıkarıldığı bu profesyonel fotoğraf makinesinde 5K 60 FPS veya 1080 piksel çözünürlükte 120 FPS’e kadar video çekimi yapılabiliyor. EOS-1D X Mark II diğer bir başka özelliği ise AL Servo III+ algoritmasıyla birlikte karşımıza çıkması. Bu algoritma, çekilen fotoğraf ve videoları daha net yapabiliyor, stabilizasyonu sağlayabiliyor. GPS özelliği ile konum servisinin bulunduğu makinede, Wi-Fi’de bulunuyor. Çekilen fotoğrafları çeşitli uygulamalar ile direk paylaşabiliyor, düzenleme yapabiliyorsunuz.

Yeni Profesyonel Makine EOS-1D X Mark II Fiyatı da Belli Oldu !
Tüm bu özelliklerin barındırıldığı bu makinenin fiyatı hafıza kartsız 6000$ iken 64GB CFast hafıza kartı ile birlikte +300$ vererek 6300$ fiyata sahip. Fotoğraf makineleri arasına yeni katılacak olan makine, fotoğrafçılığa yeni bir bakış açısı getirecek ve kullananlara tam performans sağlayacak. EOS-1D X Mark II Nisan ayında kullanıcıların karşısına çıkacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.