Ana sayfa CES 2017 Casio Android Akıllı Saati WSD-F20’yi Tanıttı!

Casio Android Akıllı Saati WSD-F20’yi Tanıttı!

PAYLAŞ
Casio Android Akıllı Saati WSD-F20'yi Tanıttı!

Uzun zamandır yeni akıllı saat modelini duyuracağı söylentileri varken, Casio Android Akıllı Saati WSD-F20’yi Tanıttı! İşte Android’li o saat ve detaylar.

Dünyanın en popüler saat üreticilerinden Casio, CES 2017’de tanıtılması beklenen ürününü nihayet tanıttı! CES 2017’ye damga vuran Android Wear işletim sistemine sahip Casio saat, tanıtıldıktan çok kısa süre içerisinde popüler oldu. Geçen yıllarda başlayan akıllı saat furyasına bu yıl yeni modeli ile Casio’da katıldı. Daha öncesi F10 modeline karşılık yeni model ile karşımıza çıkan Casio, oldukça iddialı diyebiliriz.

Uzun zamandır söylentilerle karşımıza çıkan Android işletim sistemli Casio Akıllı saat, WSD-F20 model numarasıyla karşımıza çıktı. Analistlerin söylentilerine göre 2017 yılında çok fazla akıllı saat modeli karşımıza çıkacaktı. Yavaş yavaş söylentiler doğru çıkıyor gibi. Casio’nun akıllı saat üretip, bu furyaya katılması ile beraber saatin özellikleri de merak edilmeye başlandı.

Casio Android Akıllı Saati WSD-F20’yi Tanıttı!

CES 2017’de tanıtılan Android Wear işletim sistemli Casio WSD-F20, dahili GPS’e sahip. Ayrıca saatin zorlu şartlara dayanıklı olması da dikkat çekenler arasında. Lakin, bir çok akıllı saat özellikleri ile karşımıza çıkarken, Casio strateji geliştirerek, dayanıklılık ve özellikleri bir arada sunmuş.

Casio’nun yeni nesil akıllı saatinin özelliklerine bakmadan önce, bu akıllı saatin zorlu şartlara dayanıklı olduğunu tekrar hatırlatalım. Yani saatin hedef kitlesi aslında diğer akıllı saat kullanıcılarına göre biraz daha farklı. Özellikle de doğa sporları yapanlar, dağcılar gibi zorlu koşullarda çalışanlar bu saatin asıl hedef kitlesi diyebiliriz.

Kıyaslama yaparken bu noktayı unutmamak gerektiğini düşünüyorum. Bu Anlamda Casio, dayanıklılık konusunda başarılı olabilirse, sektörde iyi bir yere gelebilir.

Casio WSD-F20 Özellikleri ve Fiyatı

  • Android Wear 2.0 destekli Android’in akıllı saat işletim sistemi olan Wear’in 2.0 sürümünü destekliyor. Çok sayıda uygulama, çok sayıda özellik karşımıza çıkıyor.
  • Casio WSD-F20 çift ekranlı olması ile dikkat çekerken, hem akıllı saat hemde standart saat olabilmesi açısından önemli bir özelliği bulunduruyor. Saatin outdoor akıllı saat sınıfında yer alması, fiyatına büyük etki ederken, üstün bir dayanıklılık sunuyor.
  • 50 metreye kadar suya dayanıklı – Apple Watch 2, suya dayanıklı tasarıma sahip olması ile dikkat çekiyordu. Casio WSD-F20‘de bu özelliğiyle dikkat çekeceğe benziyor.
  • Dahili GPS sensörü Outdoor bir akıllı saatte olmazsa olmaz diyebileceğimiz dahili GPS, Casio tarafından bu cihaza yerleştirilmiş.
  • İnternetsiz kullanılabilen renkli navigasyon haritaları : Bir doğa sporcusu olduğunuzu varsayalım. Doğa sporu yaparken, üstün doğa koşullarında bu saatle yolunuzu kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Lakin Apple Watch haritalarda çok fazla şarj tüketirken, Casio offline kullanılabilen renkli navigasyon haritaları ile dikkat çekiyor.

Casio Akıllı Saat WSD-F20 Fiyatı 

Özelliklerini saydık, merak edenler illaki olmuştur. Outdoor akıllı saat olarak karşımıza çıkan Casio WSD-F20, 500 dolar fiyat etiketiyle sektörde yerini alacak. Saatin 2 farklı renk seçeneği ile Siyah ve Turuncu olarak satışa sunulacak. Ayrıca Casio Akıllı saat 21 Nisan’dan itibaren bazı ülkelerde satışa çıkacak. Türkiye’de satışa sunulacak mı? sorusuna yanıt ise henüz gelmiş değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.