Ana sayfa Akıllı Telefon Cep Telefonu Tarayıcılarını Çökerten İnternet Sitesi

Cep Telefonu Tarayıcılarını Çökerten İnternet Sitesi

PAYLAŞ

Bir Yazılımcı tarafından 3-5 satır kodla oluşturulan ve Cep Telefonu Tarayıcılarını Çökerten İnternet Sitesi sosyal medyanın gündeminde !

Daha önceden iPhone kullanan arkadaşlarınıza yapabileceğiniz 5 eşek şakası (Şurada) adıyla paylaştığımız bir site vardı. Bu siteye giriş yaptığınızda eğer ki iPhone üzerinden giriş yapmış ve safari’den girişiniz yapıldıysa, Tarayıcı çöküyor, telefon kendini resetliyordu. Bu site artık tüm tarayıcılarda işe yarar hale getirildi. Dün sitede yapılan birkaç yenilik ile beraber neredeyse her telefon ve bilgisayarda çökmeler yaşanıyor. Telefonlar kendini resetlerken, bilgisayarların tarayıcısı otomatik olarak yeniden başlıyor. Sakın siteyi denemek için giriş yapmayın. Sitenin adresi : Crashsafari.com adresine giriş yaptığınızda tarayıcınızın çöküp, yeniden başladığını göreceksiniz. (Yapma dedik ya kesin yaparsın)

cep-telefonunuzla-bu-siteye-giris-yapmayinYukarıdaki yer alan kodlardan sadece 4 satırla gerçekleşen bu saldırı iPhone ve Android telefonlarda bulunan özellikle Safari ve Chrome tarayıcılarının çökmesine sebep oluyor. İnternet sitesinde yer alan kodlara bakıldığında bilgisayarların ve cep telefonların işlemcilerine aşırı derecede yük bindiren site, tarayıcının kendi kendine reset amasını sağlıyor. Yani herhangi bir firma kaynaklı bir sorun vs. değil bu. İşlemcinize göre değişiklik gösterir, ancak bazı bilgisayarlarda bile giriş yaptığınız da tarayıcı çöküyor.

Sosyal medya’da oldukça çok paylaşılan bu sitenin iPhone cihazları kilitlediğini vs. söyleniyor. Ancak öyle bir durum yok. Sadece iPhone değil birçok cihazdan giriş yaptığınızda otomatik olarak tarayıcı kapanıyor ve bazen de cihaz reset atıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.