Ana sayfa Akıllı Telefon Çerçevesiz Ve Home Tuşu Olmayan iPhone Gelebilir!

Çerçevesiz Ve Home Tuşu Olmayan iPhone Gelebilir!

PAYLAŞ

Apple’ın konsept tasarımlarında rastladığımız iPhone’lardaki çerçevesiz ekran gerçek oluyor. Çerçevesiz Ve Home Tuşu Olmayan iPhone Gelebilir!

Konsept iPhone tasarımlarında alıştığımız çerçevesiz ekran artık gerçek oluyor. Yıllardır gördüğümüz ancak bir türlü gerçeğinde kullanamadığımız çerçevesiz ekran patentini Apple satın aldı. Her yıl tanıtılan konsept iPhone modelinin en dikkat çeken özelliği çerçevesiz ekran olmasıydı. Ancak hala hiçbir telefonda bu özellik bulunmuyor. Son gelen haberler Apple’ın bu özellik için harekete geçtiği yönünde ve bunun patentini bile aldı. Alınan patent yeni model telefonlarda ne gibi tasarımsal değişiklik sağlayacak çok merak ediliyor.

iPhone Çerçevesiz Ekran Patenti Ne Sağlayacak?

Apple’ın yeni aldığı çerçevesiz ekran patenti ne gibi yeni özellikler sağlıyor? iPhone için alınan patent Apple’ın kendi sitesinde yayınlandı. Bu patent sayesinde yıllardır sözü geçen çerçevesiz ekranı yeni iPhone’larda kullanılabilecek. Ekran üzerindeki tüm uygulamların, butonların, görülen tüm ifadelerin, yazıların ve görsellerin dokunmatik ekran üzerinden yönetileceği yeni patentin adı elektronik cihazlara erişimi kontrol etmek için insan makine arayüzü olarak belirlendi.

Yeni patent ile ekranda hiçbir tuş olmayacak ve sadece dokunmatik ekran yer alacak. Son haberlere göre şirketin bu çalışma üzerinde yoğun bir mesai harcadığı kaydediliyor. Peki bu patent ile birlikte gelecek yeniliklerden çerçevesiz ekran ve home tuşu ne zaman gelecek?

Çerçevesiz Ve Home Tuşu Olmayan iPhone Gelebilir!

Çerçevesiz Ve Home Tuşu Olmayan iPhone Gelebilir!

Yeni patent, Apple şirketinin çok daha öncesinde home tuşunun ekranın arka kısmına gizlenmesini ve çerçevesiz bir tasarım sağlayacak. Bu anlamda ön yüzde home tuşu ve çerçeve olmayan yeni iPhone tanıtılması uzun sürmez. Hatta iPhone 7, 2017 yılına ertelenirse alınan patent sayesinde yeni bir tasarım gerçekleşebilir. Yani artık Apple’ın iPhone model telefonlarda çok büyük bir değişikliklere gitmesi muhtemel. iPhone 7’de olmasa bile iPhone 8’in tamamen farklı bir şekilde geleceğini tahmin ediyoruz. Böylelikle önümüzdeki günlerde Apple’ın daha farklı patentler alacağını görebiliriz.

Apple kullanıcıları artık farklı tasarımlar ve farklı konseptteki cihazları kullanmak istiyor. Bu yüzdendir ki Büyük ekrandan tekrar küçük ekrana düşürülen iPhone SE cihazı, oldukça fazla satış rakamına ulaştı. Apple kullanıcıların sözünü dinlemeye devam edip, Çerçevesiz Ve Home Tuşu Olmayan iPhone getirirse, satış rekorları kıracağını şimdiden söylemek mümkün. Tabii bunun birde mali boyutu var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.