Ana sayfa İnternet Chrome Birinciliğe Çok Yakın!

Chrome Birinciliğe Çok Yakın!

PAYLAŞ

Chrome Birinciliğe Çok Yakın bir şekilde ilerliyor, Web tarayıcıları arasındaki yerini daha da sağlamlaştıran Chrome, böylelikle diğer tarayıcılardan önde oluyor.

Yeni sunulan bir rapora göre, Microsoft’un mevcut web tarayıcılarının kullanıcıları arasında fazla bir düşüş yaşanıyor. Bu rapordaki verilere göre çarpıcı düşüş sonucunda Mayıs ayında, Microsoft’un web tarayıcıları zirveyi Chrome’a kaptıracağını gösteriyor.

Net Applications’ın yayınladığı rapordaki verilerde Internet Explorer’ın çeşitli sürümleri ve Edge’nin iki sürümü, Şubat ayında toplamda 2.1 oranında kullanıcı kaybetti. 2.1’lik azalma, firmanın 11 yıldan beri yaşadığı en büyük kullanıcı kaybı demek oluyor. Bu rapora göre, Internet Explorer ve Edge’nin Şubat ayında kullanılan tüm tarayıcılardaki payı %44.8 olarak belirlendi. 2015 yılının Şubat ayında ise bu pay %57.4 idi.

Internet Explorer ve Edge’nin aksine Chrome ise bu yıl Şubat ayında tüm tarayıcılardaki payı %36.6 oldu. Bu da Google tarayıcısının geçtiğimiz aya göre %1.5 ve 2015 yılının Şubat ayına göre %11.9 oranında bir artış yakaladığını gösteriyor.

Diğer tarayıcıların durumları ise şöyle;

Mozilla Firefox geçtiğimiz yıla göre sadece %0.003’lük bir artış yakalayarak tüm tarayıcılardaki kullanıcı payını %11.7’ye çıkardı.

Apple Safari ise %0.2’lik bir artış ile tüm tarayıcılardaki kullanıcı payını %4.9 olarak belirledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.