Ana sayfa İnternet Chrome Gizli Modunda Geçmişi Gösteren Uygulama!

Chrome Gizli Modunda Geçmişi Gösteren Uygulama!

PAYLAŞ
Chrome Gizli Modunda Geçmişi Gösteren Uygulama!

Chrome için geliştirilen eklenti “gizli mod” bölümünde geçmişi görmenize yarıyor. Gizli modda iken geçmişi gösteren eklentinin adı ise Off the Record History. Bu eklenti Chrome’un gizli penceresinde yapılan her türlü aramaları ve içerikleri kaydediyor. İşte merak ettiğimiz Chrome Gizli Modunda Geçmişi Gösteren Uygulama!

Yıllardır Chrome’da veya başka bir tarayıcıda gizli modun geçmiş özelliği olmadığını biliyoruz. Bu açıdan bazen çoğumuz gizli modun geçmişi yok diye internette rahat rahat gezinirdik. Şimdi bahsedeceğimiz eklenti tam bununla ilgili. Off the Record History eklentisi, kullanıcının tarayıcının gizli pencere modunda yaptığı aramaları kaydediyor. Chrome Gizli Modunda Geçmişi Gösteren Uygulama hakkında detaylar aşağıda yer alıyor ;

Chrome Gizli Modunda Geçmişi Gösteren Uygulama!

Aslında Off the Record History eklentisini kötü oldu diye yargılamamak gerek. Çünkü bazı insanlar vardır ki çoğu zaman gizli pencerede arama yaparlar. Yanlışlıkla bir sekmeyi kapatır ama ne olduğunu bilemez. Bu eklenti tamda böylesi durumlar için gelmiş. Eklenti geçmiş aramaların dosyasını yaratıyor.

Tarayıcı kapanmadan dosyanın kendi kendine kapanmasını sağlıyor. Bu eklentiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bağlantıdaki eklentiyi açtığınızda ilk olarak ekrandaki hamburger simgesine tıklayın. Diğer araçlar – Eklentiler – Kayıt Dışı Geçmiş – Gizli modda izin ver seçeneklerine tıklayın. Böylelikle artık chrome’da gizli moddayken geçmişi görebilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.