Ana sayfa Akıllı Telefon Çift Ekranlı ZERO 2 Ortaya Çıktı

Çift Ekranlı ZERO 2 Ortaya Çıktı

PAYLAŞ

YotaPhone ilk çift ekranlı akıllı telefon idi hatırlarsanız. İlk boy gösterdiğinde ilginç gövde yapısı ve tasarımı ile dikkatleri üzerine toplayan YotaPhone, pazar anlamında yayılma imkanı bulamayınca maalesef söndü diyebiliriz. YotaPhone gibi normal LED panel ve arkasında e-kağıt teknolojisi kullanan ekranı barındıran ZERO 2, resmi olmayan kanallar aracılığıyla tanıtım görseli sosyal ağlara düştü.

Sadece görsel ile değil, teknik detayları ile de sosyal ağlara düştü. 5.2 inç full HD ekran ile gelecek olan ZERO 2’nin MediaTek MT6752 kodlu işlemciyi kullanacağı belirtiliyor. 3 GB Ram ile selefleriyle aynı seviyede bulunan ZERO 2’nin 13 MP arka kamera ve 8 MP ön kamera barındıracağı belirtiliyor. 16 GB dahili depolama alanı ile gelecek olan ZERO 2’nin bataryası konusunda bir bilgi mevcut değil.

UMi’nin ilginç atılımı olan ZERO 2, YotaPhone gibi sönük kalacak mı asıl merak konusu bu olabilir. Apple, Samsung, LG gibi akıllı devlerin hala çift ekranlı akıllı telefon çıkarmamasının sebebi nedir bilinmez ama yerel şirketlerin böyle atılımlar yapması ve bu atılımları eğer global pazara sunabilirse akıllı telefon devlerinin elini bir nebze zora sokacak demektir. IFA’da tanıtılması beklenen cihaz bakalım daha farklı neler getirecek?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.