Ana sayfa Drone Çift Kameralı Drone DJI Inspire 2 Tanıtıldı!

Çift Kameralı Drone DJI Inspire 2 Tanıtıldı!

PAYLAŞ
Çift Kameralı Drone DJI Inspire 2 Tanıtıldı!

Sektörün önde gelen firmalarından DJI tanıtım etkinliği ile Çift Kameralı Drone DJI Inspire 2 Tanıtıldı! İşte DJI Inspire 2 hakkında merak edilenler ve cevapları.

Drone sektöründe en önemli rol oynayan firmalardan DJI, çift kameralı ve üstün özelliklere sahip DJI Inspire 2’yi tanıttı. Sektörün önde gelen firmalarından DJI, bir önceki drone modellerine göre daha gelişmiş bir drone tanıtımı yaptı. GoPro’nun karma drone modeli sonrasında çıkan sorunlar ile gözler DJI’ya çevrilmişti.

GoPro’nun Drone sektörüne adım atması ile başarısız olması DJI’i daha da güçlendirdi diyebiliriz. Inspire 2 drone’u tanıtarak aslında sektörde tek olmaya doğru adımlar da atılmış oldu. Bütçesi yüksek ve Drone’lar ile film bile çekmek isteyenlere yönelik tanıtılan DJI Inspire 2’nin en belirgin özelliği kamerasında.

Çift Kameralı Drone DJI Inspire 2 Tanıtıldı

Çift kameralı olarak tanıtılan Drone’un ana kamerası 3 farklı yöne hareket edebiliyor. Profesyonel film yapımcılarının kullanabileceği türden 5.2K çözünürlüğe sahip ana kameranın yanında bir de 3 farklı yöne hareket edebilen kamera var. Yol kamerası olarak tanıtılan diğer kamera ise 2 farklı yöne hareket edebiliyor. Görsel işleme teknolojisi olarak CineCore 2’ye yer verilen yeni drone’da bir çok iyileştirmeler yapılmış.

Pervane motorlarının güçlendirildiği drone ile film çekmek bile mümkün. Lakin tasarlanma amacı profesyoneller için kullanım diyebiliriz. Saatte 108 kilometre hıza ulaşabilen drone, 30 Mp’e kadar da görüntü çekebiliyor.

DJI Inspire 2 Fiyatı Cep Yakacak!

Bu kadar üstün özelliklere sahip olan Drone’un fiyatını da merak edenler olacaktır diye düşünüyoruz. DJI Inspire 2, 3.000 Dolar fiyat etiketiyle satılacak. Drone’un havada kalma süresi konusunda net açıklamalar yapılmasa da, diğer drone modellerine göre daha fazla havada kaldığını söylemek mümkün. DJI Inspire 2 Fiyatı Cep Yakacak türden diyebiliriz. Ancak firma bu drone’u zaten profesyonel alanlarda kullanılması amacıyla tanıttı.

Baktığımız zaman dizi, film sektörlerinde kullanımını düşünürsek, özelliklerini de göz önünde bulundurursak bu fiyata bu drone’u çok görmemek gerek. DJI tarafında yaşanan bu gelişmeler sektörde de rekabetin daha da artmasına olanak sağlayacak diye düşünüyorum. Diğer drone markaları nasıl bir drone üretir, nasıl bir rakip olur, hep beraber göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.