Ana sayfa Uygulama 4G ve 4.5G Uyumlu Telefonları Gösteren Uygulama

4G ve 4.5G Uyumlu Telefonları Gösteren Uygulama

PAYLAŞ

Cihazınızın 4G ve 4.5G Uyumlu Telefonları Gösteren Uygulama kısa zaman önce Google Play Store’de yer aldı. Uygulama max. hızları da gösteriyor.

Yakın zamanda hayatımıza daha hızlı internet ve veri transferi sunacak olan 4G ve 4.5 uyumu için bir uygulama geliştirildi. Bu zamana kadar mobil GSM şirketleri reklamlarıyla kullanıcılara bildirse de, bir çok kullanıcı cihazının 4G yada 4.5G ile uyumlu olup olmadığı konusunda bilgiye sahip değil. Sim kartının uyumlu olup olmamasının yanı sıra, cihazınızın da uyumlu olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Bir geliştirici tarafından yayınlanan uygulama tam da bu kişiler için. Eğer telefonunuzun 4G yada 4.5G uyumlu olup olmadığını bilmiyorsanız bu uygulamayı kullanarak kolayca öğrenebilirsiniz.

4G ile 4.5 arasında ne fark olduğunu bilmiyorsanız da kısa bir şekilde açıklayalım. 4G aslında 4.5’den farklı bir teknolojiye sahip değil. 4G LTE hücresel ağ bağlantısını kullanırken, 4.5’de ise LTE-Advanced hücresel ağ bağlantısı kullanılıyor. Daha gelişmiş bir veri ağı olan 4.5’de hem daha hızlı internet hemde daha hızlı veri transferi yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra bir diğer fark ise 4G’de ulaşabileceğiniz maksimum hız 100 Megabit ile sınırlıyken, 4.5’de bu hız 6 kat daha fazla yani 600 Megabit’e kadar çıkabiliyor.

Fark1 Nisan itibari ile 4.5’ye ülke olarak geçi yapacağız. Böylelikle daha hızlı internet altyapısına sahip olacağız. Geliştirilen uygulama sayesinde, cihazınızın hangi veri ağını desteklediğini ve en yüksek hangi hıza sahip olacağını belirten uygulama, kolay bir şekilde kuruluyor ve 1 dakika sonunda cihazınızı test edip, sonuçları ekrana yazdırıyor. Şu anda sadece Android platformu için geliştirilen bu uygulamayı şuradaki bağlantı üzerinden indirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.