Ana sayfa Oyun Clash of Clans En İyi Savunma Taktikleri

Clash of Clans En İyi Savunma Taktikleri

PAYLAŞ

Clash of Clans oyunu oynuyorsanız eğer savunma taktiklerine bir çözüm aradığınızı hisseder gibiyim. Öncelikle Clash of Clans’ta savunma olayını seviyeniz yani leveliniz düşükse bir kenara bırakın. Çünkü seviyeniz düşükse eğer istediğiniz kadar savunma yapın yine de köyünüz saldırıyı egale edemez. Ben üst seviye olarak 80 level ve üzerini ele alıyorum. 80 ve altı olanların pek fazla savunma ile uğraşması taraftarı değilim. Savunma taktiği olarak vereceğim şeyleri tabi ki herkes uygulayabilir. İlk olarak 80 level altı için birkaç tavsiye vermek istiyorum.

Clash of Clans oyununda 80 level altı olanlar bir kere ana binayı dışarı da bırakın böylece kupa kasmak isteyenler gelir ve ana binayı yıkıp giderler bu size ekstra zaman kazandırır. Ekstra zamandan kastım ana bina yıkıldığı zaman belli bir süre köyünüz saldırıya kapalı olacaktır. Bu şekilde bir savunma mantığıyla ilerlemeniz daha kolay olur. İkinci olarak duvarları yavaş yavaş yükseltmeye başlayın. En azından 80’e doğru ilerlediğiniz de duvarlarınızın hepsi pembe olsun. Yani 80 levellere yakınlaştığınız zaman artık duvarlarınız 6 ya da 7. seviyelerde olması gerekiyor. Bu hem köyün güzel gözükmesi hem de taktiksel olarak bir artı olarak size geri dönüş yapacaktır.

clash-of-clans-en-iyi-savunma-taktikleri-2

Bunun dışında altın madenlerini ve iksir madenlerini köyün dışına koyun. Altın ve iksir kasaları olabildiğince içeride bulunsun. Bunların ortasına ya da çevresine artık siz karar verin savunma yapacak olan etkenleri yerleştirebilirsiniz. Toplar en dışarıda okçu kuleleri dışarı taraflarda kalsın. Bunların hemen arkasına büyücüleri yerleştirin. Kısacası benim kullandığım en ideal dizilim aşağıda ki gibiydi. Eğer kafanıza yatarsa sizde kullanabilirsiniz. 80-90 level aralığında kullanılabilir bir dizilimdir.

Bunun dışında tabi ki kalenizin olabildiğince üst seviyelere taşımalısın kalenin içinde bulunduracağınız savaşçı önemlidir. Dev vs gibi şeyler kesinlikle bulundurmayın Pekka ya da Ejderha kalede bulunması gereken savunmacılardan en idealleridir diyebilirim.

clash-of-clans-en-iyi-savunma-taktikleri-3

80 level ve sonrası için verebileceğim tavsiyeler ise duvarları elinizden geldiğince yükseltmenizdir. Eğer kupa derdiniz yoksa yine ana binayı dışarıda tutmaya özen gösterin. Araştırmaları vs gibi şeyleri olabildiğince hızlandırmanızda fayda var. Şu an aklıma gelenler bu kadar eklemek istediklerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. 78 levelde oyunu sildim. Bu seviyeden sonra ister istemez sizi para harcamaya yönlendiriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.