Ana sayfa Soru - Cevap Clash of Clans Taktikleri

Clash of Clans Taktikleri

PAYLAŞ

Clash of Clans Supercell firması tarafından geliştirilen ve kullanıcılara sunulan online olarak oynanan bir çeşit strateji oyunudur. Sürekli bir gelişim halinde olmanız gerekir. Bu gelişim süresi ilk başlarda biraz kısadır ama sonralarda çok uzun zamanlar vermeniz gerekebilir. Clash of Clans kelime anlamı klanların savaşıdır. Kelime anlamından da anlaşılacağı üzere, klan kalesi yaptıktan sonra her hangi sizin seviyenize uygun klana girebilir ve yardımlaşabilirsiniz. Online olduğu için online sohbet kısmı vardır. Bu da insanları daha da oyuna bağlayıcı bir özellik diye düşünüyorum.

Clash of Clans Ücretli midir?

Clash of Clans oyunu tamamen ücretsizdir. Fakat oyun için satın almalar mevcuttur. Ücretsiz diye başladığınız oyuna para vermeye başlayacağınızdan emin olabilirsiniz. O yüzden tanımlama şöyle olmalı ücretsiz indirirsiniz ama oynarken illa bir miktar paranız oyuna gidecektir.

clash-of-clans-taktikleri-3

Clash of Clans Taktikleri Nelerdir?

Bu taktikler tamamen kendi düşüncelerim belli bir kuralı yoktur oyunun kafanıza göre oynayabilirsiniz. Birincisi köy binasını yükseltmeden önce diğer bütün yükseltilmesi gereken madenler, savunma aletleri vs (duvar dışında) bunların yükseltilmesi yapıldıktan sonra köy binanızı bir sonra ki seviyeye yükseltebilirsiniz. Böyle kademeli olarak giderseniz daha rahat bir şekilde köyünüzü geliştirirsiniz.

clash-of-clans-taktikleri-2

İlk yapmanız gereken bence bir klan kalesi oluşturmaya çalışmak ve klana girmek olmalı çünkü klandan destek alır ve verirsiniz bu şekilde gelişmeniz daha kolay olur.

Hiçbir zaman derdiniz kupa olmasın her zaman gelişmeye oynayın geliştikten sonra zaten kupa her şekilde yapılır.

Oyunun başında size verilen gemleri yani elmasları harcamayın gemleri biriktirip 3ncü ve 4ncü işçiyi alabilirsiniz. Gereksiz yere harcarsanız işçi almak için para vermek zorunda kalabilirsiniz.

Oyunda kesinlikle hile yoktur bu yüzden hiç oyun hilesi aramayın boşa zaman kaybıdır.

İlk başlarda savunma o kadar da önemli değil köy binası 8-9 olduğu sıralarda savunma önem kazanıyor. Bu yüzden yapabildiğiniz en güzel savunmayı oluşturmaya çalışın.

Araştırmaları ara vermeden yaptırın.

Şimdilik bence bu kadar yeterli zaten oyunu oynadıkça çözeceksinizdir iyi oyunlar.

clash-of-clans-taktikleri-1

2 YORUMLAR

  1. 75. seviyeye kadar geldim. Öyle bir güncelleme yaptılarki mahvettiler. Örneğin 300 000 altın harcayıp 1.5 saat boyunca uğraşıp karşınıza en fazla ganimet 100 000 altın 80 000 iksiri geçmeyen rakipler çıkıyor. Kafayı yiyorsunuz. 300 000 altın harca, savaşa gir, askerlerini tekrar üretmek için bir o kadar da iksir harca ama karşına yarısını bile karşılamayan rakipler gelsin. Bıraktım oyunu.

    • Dostum valla dediğin gibidir uzun süredir oynamıyorum. Şunu söyleyebilirim ki Clash Of Clans gün geçtikçe zorlaşan ve çok fazla zaman zahmet isteyen bir oyun. Bir süre sonra paranında devreye girmesi gerekiyor diye düşünüyorum. O yüzden oynamamakla aslında bir yandan da iyi yapıyorsun :)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.