Ana sayfa Windows 10 Cortana Windows 10 Kurulumuna Yardımcı Olacak!

Cortana Windows 10 Kurulumuna Yardımcı Olacak!

PAYLAŞ
Cortana Windows 10 Kurulumuna Yardımcı Olacak!

Creators Update ile beraber gelen özellik sonrasında Cortana Windows 10 Kurulumuna Yardımcı Olacak! İşte Cortana’ya yeni gelecek özellik ve detayları.

Microsoft tarafından yıllar önce karşımıza çıkan Windows işletim sistemi, geçmişte zor bir kuruluma sahipti. Ancak yılların geçmesi ve donanımların daha da gelişmesi sonrasında artık Windows 10 gibi işletim sistemlerini kurmak yalnızca 10-20 dakika arasında sürüyor.

Bu sürenin kısalmasının en temel sebeplerinden bir tanesi de Windows 10 ile beraber kolay format atılması. Windows 10 Creators Update ile ortaya çıkan yeni özellik ile beraber bilgisayara format atmak çok daha basit bir hale geliyor. Creators Update güncellemesi ile beraber gelen özellikler arasında, Cortana destekli format işlemi de yer alıyor.

Cortana Windows 10 Kurulumuna Yardımcı Olacak!

Microsoft’un sanal asistanı Cortana, Windows 10 kurulumunda Wi-Fi ağlarına katılırken yardımcı olacak, sesli komutlarla işlemler yapacak. Her ne kadar şu an için Cortana’da Türkçe dil desteği bulunmasa da, güncelleme ile gelecek bu özelliğin bir çok kullanıcıya yardımcı olacağını söyleyebiliriz.

Bu zamana kadar Windows işletim sistemine gelen en kapsamlı güncellemeler arasında yer alan Creators Update, hem iyi bir deneyim, hem de bir çok özelliği kullanıcılara sunacak. Windows 10’a yeni gelecek güncelleme sonrasında isteyen kullanıcılar Cortana ile beraber kurulum yapabilecek.

Bu özellik ile beraber hem Microsoft’un yapay zekaya verdiği önemi, hem de yapay zeka ile neler yapılabileceğini görmüş olduk.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.