Ana sayfa Windows 10 Cortana’ya En çok Cinsel Sorular Soruluyor!

Cortana’ya En çok Cinsel Sorular Soruluyor!

PAYLAŞ
Cortana'ya En çok Cinsel Sorular Soruluyor

Yetkililer açıkladı. Microsoft’un Programladığı Akıllı Asistan Cortana ile konuşan birçok kişi aslında Cortana’ya En çok Cinsel Sorular Soruyormuş. 

Sanal asistanlardan en bilinenleri, Apple’ın Siri’si ve Windows 10 ile karşımıza gelen, Türkiyede henüz kullanıma sunulmayan Cortana. Aslında ilk çıktığında oldukça heyecan verici bir sistem oldu.

Her ne kadar daha önceden Apple tarafından gelişmiş asistan olarak Siri tasarlansada Cortanada kısa bir sürede popüler oldu. Cortana’nın ana yazılımcısı olarak Microsoft’ta çalışan Deborah Harrison, CNN’e verdiği röportajda geçtiğimiz yıllarda bu durumu açıklamıştı. Sanal Asistan Cortanaya evlenme tekliflerinin aşırı derecede çok geldiğini, birçok cinsel içerikli sorununda sanal asistana yöneltiğini açıkladı.

Cortana’ya En çok Cinsel Sorular Soruluyor!

Yazılımcı, Cortananın sürekli olarak Cinsel konular ve “Seks” sorularına maruz kaldığını belirtti. Gerçekten tacizlerin yanı sıra, sanal tacizlerinde başladığını ekledi. Cortana aslında bilgisayarı daha da akıllı kılan bir asistan. Güncellemeler ile beraber robot halindeki Cortana, daha da insanlaştırılarak, verdiği cevaplarla daha insancıl bir yaklaşıma sahipti.

Diğer akıllı asistanlar gibi, Cortana’nında tacize uğramasının asıl nedeni ise asistanın kadın sesine sahip olması. Sadece sesine aşık olan, verdiği cevaplardan haz duyan ve taciz edenlerin de aramızda olduğunu böylece öğrenmiş olduk.

Tüm bilgilerin dışında aynı zamanda 2014 yılında ilk kez piyasaya sürülen ve bilgisayarlarımıza yerleşen akıllı asistana sorulan ilk sorular oldukça şaşırtıcıydı. Bu tür tacizleri engellemek ve insan davranışlarını kontrol etmesi adına, yeni önlemler gelebilir. Cortananın akıllı asistan olarak kalacağı ve sanal kadın yapısı konusunda daha dikkatli bir şekilde programlanacağı Harrison’un verdiği bilgiler arasında.

Dipnot : Cinsel açlığın yaşandığı bir dünyada, sanal tacizcilerinde bulunması Apple ve Microsoft’u harekete geçirmeli. Daha disiplinli sanal asistanlar tasarlamalı. Microsoft bu konuda harekete geçti. Apple’ında sanal asistanında bir takım yenilikler yapması bekleniyor. Ayrıca Sanal tacizcilere duyurulur, Cortana bayan sesine sahip, sadece “sanal bir asistan.” Yani sadece verdiğiniz komutları analiz edip, ona göre davranan bir robot.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.