Ana sayfa Uygulama Cortana’yı Aylık 141 Milyon Kişi Kullanıyor!

Cortana’yı Aylık 141 Milyon Kişi Kullanıyor!

PAYLAŞ
Cortana'yı Aylık 141 Milyon Kişi Kullanıyor!

Microsoft tarafından geliştirilen ve geliştirilmeye devam eden Cortana hakkında son veriler açıklandı: Cortana’yı Aylık 141 Milyon Kişi Kullanıyor!

Microsoft tarafından Siri’ye rakip olarak çıkardığı sesli asistan Cortana’nın mobil uygulama verileri açıklandı. Son zamanlarda sesli asistanlarda bir çok yenilik karşımıza çıkarken, Microsoft akıllı asistanını geliştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Windows 10’a yeni gelen güncelleme ile Cortana ile kurulum yapacağı haberini şurada paylaşmıştık. Bu haber sonrasında açıklanan verilere göre Cortana, milyonlarca kullanıcının karşısına çıkıyor ve bu sayı azımsanacak bir sayı değil.

Cortana’yı Aylık 141 Milyon Kişi Kullanıyor!

Microsoft Central tarafından paylaşılan habere göre sesli asistanın aylık analizlerinde 141 milyon cihaz Cortanayı kullanıyor. Kullanıcıların platformları baz alındığında Android ve iOS için yayınlanan Cortana uygulaması bu sayının büyük bir kısmını oluşturuyor.

İlk yayınlandığında, sadece Windows platformunda yer alması planlanan Cortana’nın stratejik kararlar ile farklı platformlara da geldiğini biliyoruz.

Yayınlanan verilere göre bu stratejinin Cortana’nın daha fazla kullanıcıya ulaştığını sağladığını söylemek mümkün. Kullanım oranlarının büyük bir kısmını Android ve iOS’un oluşturması ile beraber farklı kararları ilerleyen günlerde görebiliriz.

Bu haber sonrasında Windows işletim sisteminin yanı sıra, mobil tarafında Android ve iOS uygulamasında da büyük yenilikler karşımıza çıkabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.