Ana sayfa Akıllı Telefon Cristiano Ronaldo ZTE’nin Reklam Yüzü Oldu!

Cristiano Ronaldo ZTE’nin Reklam Yüzü Oldu!

PAYLAŞ
Cristiano Ronaldo ZTE'nin Reklam Yüzü Oldu

Dünyanın en iyi futbolcuları arasında yer alan Cristiano Ronaldo ZTE’nin Reklam Yüzü Oldu! Çinli üretici ZTE’nin Ronaldo anlaşması ve detayları haberimizde.

ZTE’nin alt şirketi olarak tanıdığımız Nubia markası yeni cihazları için reklam yüzü olarak Cristiano Ronaldo’yu seçti. Ülkemizde son dönemlerin en popüler reklamları arasında yer alan Türk Telekom reklamlarında biliyorsunuz ki Ronaldoya hız lazım konusu altında Ronaldo’lu reklamlar yer alıyor. Bu reklamlar sonrasında Cristiano Ronaldo tüm ülke çapında tekrardan konuşulmaya başlandı ve reklam ile beraber gündemde uzun bir süre kalmayı başardı.

Cristiano Ronaldo ZTE’nin Reklam Yüzü Oldu!

Geçtiğimiz ay gerçekleşen bu reklam olayı sonrasında şimdide ZTE’nin alt şirketi olan Nubia markası için reklam çalışmalarına başlayan Ronaldo, firmanın yeni reklam yüzü oldu. Çin’in en popüler üreticilerinden olan ZTE’nin Nubia markası için yeni bir pazarlama stratejisi oluşturması sonrasında Ronaldo’lu bir afiş, Çin’in popüler sosyal paylaşım sitesi Weibo’da yer aldı. Firma yeni reklam yüzlerinin Ronaldo olduğunu belirtmesi sonrasında gündeme geldi. Aslında amacına da ulaşmış oldu.

RonaldoBiliyorsunuz ki artık reklamlarda tanıdık isimlere yer veriliyor ki hem firmanın güvenilir olduğu haberleri yayılsın hem de reklam yüzü sayesinde firma daha da tanınır bir hale gelsin. Bu amaçla Ronaldo’yu reklam yüzü yapan firma, yukarıdaki afişe yer verdi. Şu anda bu reklam çalışması için ZTE firmasının Ronaldo’ya ödediği ücret hakkında herhangi bir bilgi yok. Ancak bu tarz reklamların bütçe sarstığını hatırlatmak isterim. Her ne kadar şu anda sadece afiş olarak görünse de, Ronaldo’nun bir afişinin yer alması bile firmanın geleceği adına oldukça önemli bir reklam hareketi diyebilirim.

Ronaldo ve Messi Birbirine Rakip Firmalarda !

Ronaldo’nun bu reklam çalışması öncesinde kısa bir süre önce de Lionel Messi’nin reklam anlaşması yaptığı haberlerini okumuştuk. Huawei ile anlaşan Messi, firmanın yeni reklam yüzü olmak için anlaşmaya varmış, böylelikle yeni reklamlarda yer alacağını belirtmişti. Ronaldo ile Messi’nin futbol kariyerleri boyunca sürekli iki rakip olarak görüldüğünü biliyoruz. Huawei ve ZTE, 2 büyük Çin menşeii firma.

Huawei’nin Messi tercihi sonrasında ZTE’nin Ronaldo tercihinin nedeni belki de aralarındaki rekabeti sektörde de yaratmaktır. Çinli iki şirket arasındaki rekabet ortamı giderek artarken, Ronaldo ve Messi’nin birbirine rakip iki firmanın reklam yüzü olması sizce tesadüf mü_ Bence değil. Huawei, ZTE’ye göre hisse ve hacim açısından daha büyük. Ancak firmalar arasındaki rekabet arttıkça, iki firmanında gelişeceği gerçeği de ortada.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.